שתף קטע נבחר

מקורבי רמון: הוא יחליט אחרי פסח אם לחזור

שר המשפטים, דניאל פרידמן, שמח נוכח גזר דינו של חיים רמון, ומשוכנע שרמון יכול עוד לתרום. ח"כ חסון כבר קורא לו לחזור לקדימה, אשר "זקוקה לאדם כזה". ורק באיחוד הלאומי-מפד"ל לא מרוצים: "אם אולמרט ימנה את רמון לשר - יהיה זה אות קלון", אומר ח"כ אורלב. מקורבי רמון: אחרי הפסח הוא יחליט אם לחזור

אחרי שאיום הקלון הוסר ממנו נסללה דרכו של השר לשעבר, חיים רמון, בחזרה אל החיים הפוליטיים. רמון עצמו עדיין שומר על שתיקה, ולא מגלה את תוכניותיו לעתיד, אולם מקורביו אומרים שיכריע בקרוב בנושא. במערכת הפוליטית - ובעיקר בקדימה - יש מי כבר מי שמשגר לו חיבוק חם.

 

"החלטת בית המשפט היום סוללת את דרכו של רמון חזרה לפוליטיקה", אומר חבר הכנסת יואל חסון (קדימה). "אני מקווה ומאמין שהוא יחזור לפעילות כמה שיותר מהר, כי המערכת הפוליטית בכלל, וקדימה בפרט, זקוקים לאדם כזה".

 

הפרופסור דניאל פרידמן, שירש את רמון בכס שר המשפטים, התייחס לגזר הדין ואמר כי הוא "שמח שהתאפשר לחיים רמון לחזור לפעילות פוליטית. "אם הוא מעוניין בכך, אני משוכנע שהוא יכול לתרום והחשוב הוא שהאפשרות קיימת מבחינת גזר הדין", אמר פרידמן.

 

יו"ר הקואיליציה ח"כ אביגדור יצחקי, אמר: "אני חושב שכדי להשלים את המעגל רמון חייב לחזור לממשלה. אני לא יודע לאיזה תיק, נצטרך לדון בזה".

 

מקרובים לרמון אומרים כי רק לאחר הפסח יחליט האם הוא חוזר לפוליטיקה. לדבריהם, רמון זקוק לזמן כדי לחשוב על המשך דרכו. עם זאת הם אומרים כי החוק ברור וחד משמעי ומאפשר לו לחזור לפוליטיקה, וכי גזר הדין מציין זאת באופן מפורש.

 

אלא שלא רק קולות אוהדים נשמעו לאור הסרת הקלון מרמון. חבר הכנסת זבולון אורלב (האיחוד הלאומי-מפד"ל) טוען כי למרות שהוסר איום הקלון, רמון לא יכול לשוב אל שולחן הממשלה. "מינויו של מי שהורשע במעשה מגונה לשר יהיה מעשה מגונה מבחינה ציבורית. אם אולמרט ימנה את רמון לשר - יהיה זה אות קלון ועדות נוספת לרמה המוסרית המושחתת של הממשלה", אמר אורלב.

 

חברו של אורלב למפלגה, ח"כ צבי הנדל, השמיע גם הוא דעה דומה: "קלונו של חיים רמון הוא ברור גם ללא הגושפנקא של השופטים. אם יחזור רמון למערכת הפוליטית, זו תהיה אות הקלון האמיתית של מערכת המשפט שנכנעה לקמפין הבוטה והצבוע אשר ניהל השמאל למען יקיר המחנה".

 

ויש גם מי שחושש להסתבך. חברות הכנסת זהבה גלאון (מרצ) שלי יחימוביץ (עבודה) ולימור לבנת (ליכוד) הידועות באמירות הקשות שלהן כלפי הנשיא קצב, שיגרו אמירה מרוככת בנוגע לגזר הדין בפרשת רמון. "החלטת בית המשפט היא מידתית וראויה. הוצב תמרור אזהרה ברור, והועבר מסר לנערות ונשים כי יש להן זכות על גופן וכי הן יכולות להתלונן על פגיעה גם אם מדובר באדם חזק ומפורסם".


פורסם לראשונה 29/03/2007 10:34

 

בהכנת הידיעה השתתף אבירם זינו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד יכול לתרום. פרידמן
צילום: דודי ועקנין
תחזור, תחזור. חסון
צילום: חיים צח
בלי קלון. רמון
צילום: ניב קלדרון
מעשה מגונה בציבור. אורלב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים