שתף קטע נבחר

אל"מ זוארץ ניצח במלחמה על שמו הטוב

הוא איבד את רגלו מפיצוץ מטען בעזה, אך טוען שזו היתה המלחמה הקשה ביותר שלו. אלוף-משנה פינקי זוארץ זוכה בהליך משמעתי מעבירת התנהגות בלתי הולמת, בעקבות תלונה של חיילת שטענה לרמיזות מיניות

אלוף משנה פינקי (פנחס) זוארץ זוכה אמש (יום ה') באופן מלא מעבירה של התנהגות בלתי הולמת, על רקע תלונה של חיילת שטענה שבמהלך שיחה שניהלה עם הקצין הבכיר הוא שירבב נושאים בעלי גוון מיני. זוארץ, שאיבד את רגלו מפיצוץ מטען בעזה, אמר לחבריו שהוא חש הקלה, וכי המלחמה שניהל באחרונה על שמו הטוב הייתה המורכבת ביותר במסגרת הקרבות שניהל.

 

גורם בפרקליטות הצבאית הביע השבוע בשיחה עם ynet תמיהות על החלטת הפצ"ר להעמיד לדין משמעתי את זוארץ: "לא היה מקום להעמיד את פינקי לדין משמעתי. נראה שהפצ"ר הלך רחוק מדי בפרשה בעיקר כשבוחנים מקרוב את האיש".

 

ראש אגף התכנון בצה"ל, האלוף עידו נחושתן, שערך את הליך הדין המשמעתי לפני מספר ימים הודיע כי לאחר ששקל את החומר שהועבר לו על-ידי הפרקליטות הצבאית, ולאחר ששמע את שני הצדדים, החליט לזכותו. בכך נגמרה הפרשה שהעיבה על זוארץ בחודשים האחרונים.

 

הפרשה החלה לפני מספר חודשים, כאשר שזוארץ - כיום מדריך במכללה לביטחון לאומי של צה"ל בגלילות - שירת כמפקד החטיבה הדרומית ברצועת עזה. הוא והחיילת ששירתה אז ביחידתו, נסעו יחד במכוניתו ושוחחו על מגוון נושאים. לאחר הנסיעה התלוננה החיילת כי זוארץ שירבב רמזים מיניים.

 

בעקבות כך נפתחה חקירת מצ"ח שנוהלה בידי היחידה המרכזית לחקירות מיוחדות של מצ"ח. זוארץ הכחיש כבר בהתחלה שפגע בחיילת או ניסה לרמוז לה בנושאים מיניים. הוא ציין כי השיחה הייתה תמימה לחלוטין ובמסגרתה הציע לאמץ אותה אל ביתו משום שמדובר בחיילת בודדה, שהוריה אינם גרים בארץ.

 

חומר החקירה הועבר לפרקליטות הצבאית ושם הוחלט לא להגיש כתב אישום כנגד זוארץ. יחד עם זאת סבר הפרקליט הצבאי הראשי, תת-אלוף אבי מנדלבליט, שיש להעמידו לדין משמעתי את הקצין הבכיר על התנהגות בלתי הולמת בגין הנושאים שעלו בשיחה עם החיילת. בחודשים האחרונים ניסו הסנגורית הצבאית הראשית, אלוף משנה אורנה דוד, ועו"ד אבי עמירם, שייצג את זוארץ, לשכנע את הפצ"ר לסגור את התיק. הם אף כתבו חוות-דעת בעניין.

 

כשנכנס זוארץ לאלוף נחושתן, הוא הודיע לו מיד על החלטתו לזכות אותו. בשיחות סגורות ציינו הסנגורים אל"מ דוד ועו"ד עמירם כי הזיכוי של זוארץ היה בלתי נמנע וניתן היה לחסוך ממנו את כל עוגמת הנפש הזאת, כמו גם את הפגיעה בשמו הטוב והעיכוב בקידומו אילו התיק היה נסגר מוקדם יותר.


פורסם לראשונה 29/03/2007 23:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טליה רוזין, דו"צ
פינקי זוארץ
צילום: טליה רוזין, דו"צ
צילום: חיים זיו
עו"ד אבי עמירם
צילום: חיים זיו
מומלצים