שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אולמרט: לא פוסל חידוש המו"מ עם סוריה
  ראש הממשלה אמר בראיון ל"טיים" כי חידוש המגעים עם דמשק צריך להיעשות רק לאחר שתובטח התקדמות שתמנע מהמשא ומתן לעלות על שרטון מיד עם פתיחתם. בהתייחס ליוזמה הסעודית, אמר אולמרט כי היא מציגה "גישה והלך רוח מעניין" אך עדיין איננה מגובשת דיה

  ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר בראיון למגזין "טיים" כי איננו פוסל את חידוש המשא ומתן עם סוריה, אך לדבריו יש לעשות זאת בדרך שתבטיח התקדמות ותמנע מהמגעים לעלות על שרטון מיד עם פתיחתם.

   

  בהתייחס לשאלה מדוע ישראל אינה נענית לידו המושטת של נשיא סוריה, בשאר אסד, לחידוש המשא ומתן ואינה תומכת במפגשים עליהם דווח לאחרונה בין מנכ"ל משרד החוץ לשעבר, ד"ר אלון ליאל, והבכיר הסורי איברהים סולימאן, אמר אולמרט כי הוא לא היה חלק מאותם מפגשים. "המגעים הללו לא היו רציניים וגם הסורים לא ראו זאת כך. הם לא היוו קנה מידה לשום דבר. אני אף פעם לא אגיד 'לא', אך אם אתה רוצה להצליח - עליך לבצע את הדברים בצורה שתגדיל את סיכוייך.

   

  "אנו זקוקים לסבלנות. עלינו להיות בטוחים שכשמדברים על משא ומתן עם סוריה, מה שאנו חושבים דומה למה שהם חושבים. אינני פוסל משא ומתן עם סוריה, אך זה צריך להיעשות בדרך שתבטיח התקדמות ותמנע מהמגעים לעלות על שרטון מיד בפתיחה", אמר אולמרט.

   

  בהתייחס ליוזמת השלום הערבית שמובילה סעודיה, אמר ראש הממשלה, כי עיין בעיקרי היוזמה וכי היא מציגה "גישה מעניינת". עם זאת, הוסיף כי המסמך איננו מגובש דיו וזקוק לליבון ודיון נוסף. "זה לא סוד שקראתי בעיון את היוזמה הסעודית והיא מציגה גישה מעניינת. זהו איננו מסמך פוליטי, הוא איננו מגובש דיו, אך הוא מראה על גישה והלך רוח. אני מחבב את הלך הרוח הזה.

   

  "אם הייתה לי אפשרות לפגוש את עבדאללה מלך סעודיה, ואין לי אפשרות כזו, הוא היה מופתע מאוד ממה שיש לי לומר. אני רואה בחיוב את התפקיד הפעיל שממלאים הסעודים במזרח התיכון. הריסון והאחריות שמפגין המלך מאוד מעניינים", אמר.

   

  ממשלת האחדות - הניצחון של הנייה

  בהתייחס למשא ומתן עם הפלסטינים, אמר ראש הממשלה כי ממשלת האחדות הפלסטינית אינה מכירה באופן מפורש בעקרונות הקוורטט וכי הוא מאוכזב מהכיוון השלילי בו נקטו הפלסטינים בהסכם מכה.

   

  "חמאס לא שינה דבר מעקרונותיו או ממאפייניו. ממשלת האחדות היא ניצחון גדול עבור הנייה וחמאס, גם עם מספר השרים שלהם קטן. אני רוצה להזכיר שהנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו מאזן), אמר פעמים רבות שלא יסכים לממשלה פלסטינית בה הנייה משמש כראש ממשלה. הנייה הוא טרוריסט, אסור לטעות בכך. הוא העביר יותר ממיליון דולרים לטרוריסטים על מנת שיבצעו פעולות טרור נגד ישראלים". 

   

  ראש הממשלה התייחס בדבריו גם לחוסר הפופולריות שלו ואמר: "אינני נמצא בעמדה נוחה, אך אני חושב שממשלתי יציבה אולי יותר מכל ממשלה אחרת בהיסטוריה של מדינת ישראל. למעשה, בחודשים האחרונים שהיו קשים מאוד מבחינה פוליטית, לא היה ולו מהלך אחד שלא הייתי מסוגל לבצע כתוצאה מקשיים פוליטיים או חוסר תמיכה. אין ספק שהאווירה הפוליטית איננה נוחה, אני האדם האחרון שיתעלם מכך".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים