שתף קטע נבחר

מתיסיהו בבירה: מסיבת היפ-הופ בבנייני האומה

2,500 חובבי רגאיי והיפ-הופ הגיעו לבנייני האומה להופעה של מתיסיהו. לאחר שעלה לבמה, הכיסאות האדומים והמרופדים של האולם נרמסו תחת רגליי החוגגים. בסוף הערב מתיסיהו ביקש "שייבנה בית המקדש במהרה בימינו" - ואם זה יקרה, יש בהחלט מי שירים את הערב

לא הגשם המשוגע, ולא אטרף הניקיונות לפסח, מנעו מ-2,500 חובבי רגאיי והיפ-הופ להגיע לבנייני האומה לראות את מתיסיהו מגיח לארץ הקודש היישר מניו יורק ונותן את אחד הערבים האנרגטיים שידע האולם בבנייני האומה, לפחות מאז נאום ה"היידה ביבי, היידה שרה".

 

המופע נפתח בהופעת חימום של חברו מתיסיהו, הנשפן דניאל זמיר, שבעצמו נחשב לאמן מוערך מאוד. לכשהגיעה השעה, והאולם הוחשך אחר כבוד לקראת כניסתו של מתיסיהו והלהקה, עלה הזמר בחליפת השבת שלו ומשקפיים של תלמיד ממוצע בבית מדרש, אבל לרגליו אדידס סטן-סמיט שהסגירו את המגניבות והשילוב המיוחד של החב"דניק הכי מצליח בעולם הפופ.

 

לקהל, שהורכב ברובו ממעריצים אמריקנים אך גם משאר סוגי ירושלמים מצויים, הספיקו בדיוק שש וחצי שניות של מתיסיהו באלומת אור של מלאך - כדי לגרום לסדרנים ההמומים להבין שהכיסאות האדומים והמרופדים של האולם יירמסו הלילה. האולם המכובד הפך תוך רגעים ספורים למסיבת היפ הופ ורגאיי מטורפת.

 

Lord raise me up, Close my eyes, Jerusalem. שיר אחרי שיר מחליקות למתיסיהו המילים במהירות של שומאכר בגראנד פרי. יחד עם הלהקה שלו, הם מג'מג'מים, רוקדים, שרים, עם אנרגיות של מיק ג'אגר - הרבה לפני שהוא וקית' ריצ'רדס התחברו לקטטר.

 

מתיסיהו עצמו, עם כל הפאסון החסידי וצנוע שלו, לא יכול להסתיר את ההנאה מהמעמד ומהקהל שהחזיר לו גם בכמה עליות לבמה וביצועיי סטייג' דייוינג (שבעבר גם הוא נהג לעשות, אבל הפסיק בגלל שלהגדרתו "לא הסתדר לו טוב שבחורות נגעו בו תוך כדי"). עם זאת, לזכותו יאמר שאפשר לראות די בקלות שההנאה שלו לא מגיעה מהמקום המגלומני שאנחנו רגילים לראות מאמנים מהסדר גודל שלו, אלא מאהבה אמיתית למוזיקה שהוא עושה ולמשמעות המיוחדת שהוא יוצק לתוכה.

 

בשיא הערב מתיסיהו העלה לבמה את דניאל זמיר, ונתן להרכב להשתולל לבד בקטע אינסטרומנטלי. בפרץ של היפראקטיביות אופייני, הוא טיפס על הרמקולים, ומשם לקומה העליונה של האולם כדי לעבור מיציע אחד לשני, להודות לקהל שבא לראות אותו ולרקוד עם שני אברכים שהוא אסף בדרך.

 

להדרן הוא עלה לבד, והתנצל על זה שהוא לא יכול עדיין לנהל שיחה בעברית. לקהל זה לא ממש הזיז - מצדו שידבר בטורקית, רק שימשיך עוד קצת. מתיסיהו עלה עם מגבת על הראש ונתן פינאלה של ביט בוקס מטורף (מקצבים עם הפה) וביצוע של Exaltation, עם משאלת לב שיבנה בית המקדש במהרה בימינו. קצת קשה להתחייב על לוח הזמנים של העניין הזה, אבל כל הסיכויים הם שלצורך חנוכת הבית, ההוא שלמעלה כבר סגר עם ההפקה של מתיסיהו מי יסגור את הליין-אפ של הערב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתיסיהו בהופעה. ארכיון
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים