שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  בריטניה: המורים לא רוצים ללמד על השואה

  מדו"ח של משרד החינוך בבריטניה עולה כי המורים מעדיפים שלא להעלות נושאים שעשויים לעורר מחלוקת, כמו השואה. עוד נטען כי גם אם מתקיימים שיעורים בנושא "החומר נלמד באופן רדוד"

  מורים בבריטניה מעדיפים שלא לקיים שיעורים בנושא השואה ומסעות הצלב של הנוצרים בימי הביניים, כדי לא לפגוע ברגשות תלמידים "מדתות מסויימות". כך דיווח אתמול (יום ב') ה"טיימס" הלונדוני.

   

  מדו"ח שהכין משרד החינוך בבריטניה עולה כי ישנו גם מחסור במורים בעלי ידע נרחב בהיסטוריה, ולכן גם אם מתקיימים שיעורים בנושא "החומר נלמד באופן רדוד".

   

  עוד עולה מהדו"ח כי מורים וצוותים פדגוגים בבתי הספר מעדיפים להימנע מלעסוק בנושאים מעוררי מחלוקת, כמו השואה, ולא על-מנת לפגוע במגזרים מסויימים. "הצוותים מבקשים להימנע מלפגוע או להימנע מחוסר רגישות כלפי בודדים או קבוצות בכיתות הלימוד. במקרים מסויימים מורים להיסטוריה סירבו לאתגר את תלמידיהם בשיטות לימוד הדורשות לקיים דו-שיח בין התלמידים", נכתב בדו"ח. עם זאת צויין בדו"ח כי במקומות בהם התלמידים לא למדו על השואה היו פחות מחלוקות בבתי הספר ויותר תלמידים אהבו ללמוד היסטוריה.

   

  והבורות בנושא השואה בבריטניה חוגגת. מסקר שפרסם בג'וויש כרוניקל לפני כחודשיים התברר כי יותר מרבע מהבריטים, בני 18 עד 29, לא שמעו על השואה. מנתונים אחרים בסקר עולה כי רק אחוז אחד מהצעירים בבריטניה טוען כי השואה היא מיתוס. לעומת זאת רק 16 אחוז מהנשאלים אמרו כי לדעתם הכחשת שואה צריכה להיחשב עבירה פלילית במדינה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מצעד החיים בפולין. לא לשכוח את השואה
  צילום: איי פי
  מומלצים