שתף קטע נבחר

ראש עיריית אריאל: עמיר פרץ מנוול

רון נחמן, ראש עיריית אריאל, לא אהב את החלטתו של פרץ לפנות את בית המריבה בחברון שנעשתה "מאחר שהמתנחלים לא קיבלו אישור להתיישב במקום". לדבריו, פרץ פועל בדומה למדיניות הספר הלבן, ובסופו של דבר הציבור "יקיא אותו"

"במשרד הביטחון יושבת חבורת מנוולים, בראשותו של עמיר פרץ, המנצל את תפקידו במשרד הביטחון כדי לקדם את האידאולוגיות שלו, ופוגע במכוון במרקם החיים ביהודה ושומרון" - כך אמר בצהריים (יום ו') ל-ynet ראש עיריית אריאל, רון נחמן, בתגובה להחלטת פרץ כי בית המריבה בחברון יפונה מאחר שמתנחלים לא קיבלו אישור להתיישב במקום. סגנו של פרץ, אפרים סנה, אמר היום ל"קול ישראל" כי כל עסקת נדל"ן בשטחים חייבת את אישור מערכת הביטחון.

 

"זה שקר שחל על יהודים איסור לרכוש קרקעות ביהודה ושומרון. אין החלטה כזו", המשיך נחמן. "הם מנסים להכניס לתודעה הישראלית שכל מי שחי מעבר לקו הירוק הוא עבריין. האישורים לבניית בתים ויישובים חדשים מתעכבים כבר חודשים רבים וזה לא היה אפילו בזמן רבין ופואד. זו פשוט מדיניות של הספר הלבן".

 

לדברי נחמן, זכויות של מאות אלפי יהודים החיים מעבר לקו הירוק נדרסות ונרמסות על-ידי עמיר פרץ, "שכל המטה שלו במשרד הביטחון הפך למטה פריימריז. אף אחד לא מקים קול צעקה על המעשים שלו".

 

נחמן טוען כי מאז נכנס פרץ לתפקידו, לא התפנה להיפגש עימו. "אני דורש להיפגש איתו. הוא לא יכול להתעלם ממני ולשחק ב'ברוגז'. בניגוד אליו אני נבחרתי לתפקידי על ידי 18 אלף איש. אני קורא לעמיר פרץ - תפתח את העיניים שלך ותן הנחיות שישנו את ההתנהלות במשרד הביטחון. אני הקמתי עיר בישראל, ולא אתן לך ולשכמותך לפגוע בה ובתושביה. הציבור יקיא אותך ואת חבריך".

 

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר בתגובה כי "על ראש עיריית אריאל ללמוד את העובדות והחוקים, אשר מחייבים אישור שר הביטחון בכל עסקת נדל"ן בשטחים". לדבריו, "על נחמן להנצל על דבריו כנגד שר הביטחון ולחזור בו מההאשמת השקריות.

 

אתמול פורסם כי שר הביטחון הורה בימים האחרונים על פינוי המתנחלים שנכנסו לבית בחברון לפני כשבועיים וחצי, אם כי בשלב זה מדובר בהחלטה עקרונית שטרם נקבע לוח זמנים ליישומה. ההחלטה מסמנת, אולי, קו מדיניות חדש שכן היא מסתמכת על סעיף פורמלי שלפיו ההתיישבות בבית מחייבת את אישורו של שר הביטחון.

 

לאחר פרסום ההחלטה ספג פרץ מתקפה מכיוונם של חברי כנסת רבים. ח"כ עתניאל שנלר (קדימה), התומך בהרחבת גושי ההתיישבות, אמר ל-ynet: "אני מעריך שככל שהדבר תלוי במפלגת קדימה, הבית בחברון יישאר בבעלות יהודית. אם יתברר שהרכישה חוקית. לצערי, שר הביטחון פועל ממניעי פריימריז בלבד".

 

יו"ר סיעת האיחוד הלאומי-מפד"ל, ח"כ אורי אריאל, שיגר אזהרה: "אם ינסה שר הביטחון להורות על גירוש היהודים, בעליו החוקיים של בית השלום בחברון, אני וחבריי הח"כים נהיה שם ונמנע צעד זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
נחמן. "מנסים לעשות מהמתיישבים עבריינים"
צילום: צביקה טישלר
פרץ. הורה על פינוי
צילום: גיל יוחנן
בית המריבה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים