שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תביעת ענק בגין ניסיון צניחה מה"אמפייר סטייט"
  הנהלת גורד השחקים הניו יורקי תובעת 12 מיליון דולר מפעלולן שניסה לקפוץ בשנה שעברה מהקומה ה-86, אך נבלם בידי מאבטחים ברגע האחרון. נימוק התובעים: הוא פגע במוניטין הבטיחותי של הבניין וגם עלול היה להרוג עובר אורח

  הנהלת בניין האמפייר סטייט בניו יורק הגישה תביעה בסך 12 מיליון דולר נגד פעלולן שניסה לבצע בשנה שעברה צניחה מהקומה ה-86 של גורד השחקים.

   

  הם תובעים את הסכום החריג בטענה שניסיון הצניחה של ג'ב קורליס גרם להם נזקים כלכליים ופגע קשות במוניטין של האמפייר סטייט כאתר תיירותי בטיחותי. ההנהלה מציינת גם כי מספר מאבטחים נפצעו במהלך הפעולות שנקטו כדי למנוע מקורליס לקפוץ.

   

  קורליס, בן 30, נכנס לבניין בן 102 הקומות כשהוא חובש מסכה ולובש "חליפת שומן". לאחר שהגיע למצפה בקומה ה-86, הוא הסיר את מעטה השומן המזוייף ונותר בחליפה צמודה כשעל גבו המצנח. בעודו פניו מכוסות עדיין במסכה, חבש קורליס קסדה שחורה שאליה חיבר מצלמה.

   

  על פי כתב התביעה, "הוא ברח משירותי הגברים שבפינה הדרומית-מערבית של הקומה וזינק אל המעקה הסמוך לדלת. קורליס דחף את עצמו לראש גדר הביטחון כדי להיערך לצניחה". המאבטחים תפסו אותו ואזקו את אחת מידיו לגדר, וחתכו את המצנח שלו לאחר שהתריע בפניהם כי אם הרוח תפתח אותו, ידיו עלולות להיתלש מגופו.

   

  בזמן התקרית, ב-27 באפריל 2006, היו במצפה האמפייר סטייט בין 250 ל-350 בני אדם. עורך דינו קל קורליס, מארק הלר, אמר כי השופט ביטל סעיף אישום של סיכון חיי אדם ברשלנות לאחר שציין כי קורליס בדק את האזור בקפידה מבחינת כיווני הרוחות ותנועת הולכי רגל ומכוניות, בניסיון למזער את הסכנה לפגיעה בעוברי אורח.

   

  הנהלת הבניין חושבת אחרת, שכן לטענתה קורליס עלול היה להרוג אזרח במדרכות העמוסות שסביב גורד השחקים. "הנהלת האמפייר סטייט נוקטת בצעדים חריפים נגד קורליס כדי לרפות את ידיו, וידי כל אדם אחר, מלנסות פעלול מסוכן וקטלני שכזה בעתיד", נכתב בהודעה לעיתונות.

   

  הצניחה שניסה קורליס לבצע נקראת "קפיצת בייס", שבשונה מצניחות חופשיות שמבוצעות ממטוסים, היא מתבצעת מבניינים, גשרים, צוקים ואנטנות. מדובר בצניחה שנחשבת מסוכנת ואתגרית במיוחד, הן בשל הקרבה הגדולה של הקופץ לקרקע והן בשל האפשרות של פגיעה במבנה ממנו היא מתבצעת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בניין האמפייר סטייט
  צילום: דני שדה
  צילום: גבי מנשה
  צנחן שאפתן
  צילום: גבי מנשה
  מומלצים