שתף קטע נבחר

בל"ד: בשארה יחזור, זו רדיפה פוליטית

קולו של ח"כ עזמי בשארה, השוהה בירדן, טרם נשמע באמצעי התקשורת, אך מפלגתו מבטיחה חגיגית: הוא יחזור לישראל. על פי הוועד המרכזי של המפלגה, בשארה יעשה זאת על פי הלו"ז שקבע לעצמו. המקור לדיווחים על עזיבתו? "רדיפה פוליטית". התפטרות? "מונחת על שולחן המפלגה מאז ספטמבר 2006 וטרם הוכרעה"

חבר הכנסת עזמי בשארה יחזור לישראל עם תום הלו"ז שקבע לעצמו. כך הבהירו אמש (יום ב') במפלגתו של בשארה, בל"ד. הוועד המרכזי של המפלגה ערך בנצרת ישיבה מיוחדת שבסופה הודיע כי הידיעות לפיהן בשארה לא יחזור לישראל ועומד להתפטר מהכנסת אין נכונות. בישיבה נדון מה שהוועד מכנה "הרדיפה הפוליטית נגד בל"ד ומנהיגה". הוועד מאשים כי הרדיפה הזו היא שגרמה לשטף הידיעות הפוליטיות בעניינו של חבר הכנסת.

 

על פי הוועד, אותה רדיפה מקורה "בהתנגדות החריפה של המפלגה למלחמת לבנון, והיא לא תרתיע את בל"ד הדבקה בעמדותיה העקרוניות".

 

"הידיעות נועדו לזרוע בלבול בציבור, ומקורן במסע הרדיפה הפוליטית של ח"כ בשארה", האשימו בבל"ד - וקראו לציבור "לא להאמין לשמועות המופיעות חדשות לבקרים. אם יש לבל"ד מה להודיע היא תעשה זאת בעצמה".

 

לגירסתו של הוועד המרכזי של בל"ד, "לחבר הכנסת בשארה נקבעו מבעוד מועד ובמהלך פגרת הכנסת שורה של פעילויות פוליטיות וספרותיות (הכוונה לספר שהוציא ח"כ בשארה לאחרונה - ר.נ.). שובו של ח"כ בשארה והמועד המדוייק ייקבע בהתאם לתכניות ולמשימות המוטלות עליו. אלה שמשתוקקים לשובו של חבר הכנסת בשארה הם אותם אנשים המשתוקקים לרדוף אותו. הוא לא יקבע את תכניותיו בהתאם לתכניותיהם", נאמר בהודעה.

 

ההתפטרות מונחת על השולחן

הודעת הסיכום המפורטת התייחסה גם לאפשרות שחבר הכנסת בשארה, שבעבר נחקר במשטרה בכמה פרשות, יתפטר מהכנסת. "כל מה שפורסם על התפטרותו של ח"כ בשארה חסר שחר", נאמר בהודעה. "נושא התפטרותו של ח"כ בשארה מונח על שולחן מוסדות המפלגה מאז פגישת המועצה ב-6.9.06. ח"כ בשארה ביטא בפני מוסדות המפלגה את כוונתו להתפטר וזאת בלי כל קשר לנושאים אחרים הנרמזים בכלי התקשורת... מוסדות המפלגה עוסקים בנושא ולא הגיעו לכלל הכרעה עד כה... דבר זה אינו רק טבעי אלא גם מבטא מעמד מוסרי גבוה של חבר הכנסת בשארה... התפטרותו של ח"כ בשארה אינה דבר רגיל ולא תתבצע בסוד. כאשר תבשיל ההחלטה יוכרז על כך".

 

בראשית ההודעה תקפה בל"ד את השב"כ, על שהפך את הערבים ליעד מודיעיני. "המתקפה החדשה של המוסדות על ערביי ישראל, המתבטאת בהצהרות של ראש השב"כ יובל דיסקין על הסכנה האסטרטגית שמהווים הערבים למדינה, היא תגובה לעמדות של האזרחים הערבים המתנגדים למלחמה ולחוק האזרחות", נאמר בין היתר.

 

בימים האחרונים היה עתידו של חבר הכנסת בשארה לוט בערפל. זאת, על רקע דיווחים בתקשורת הערבית על כוונתו להתפטר מהכנסת ואף לעזוב את הארץ. אתמול בצהריים דיווח אתר האינטרנט של העיתון הערבי-ישראל כול אל-ערב, כי בשארה שוהה במלון בעמאן שבירדן עם אחד ממקורביו ודן עמו בעתידו הפוליטי. לפי הדיווח, בשארה החליף את מקום שהותו בבירה הירדנית ממלון "קראון פלאזה" למלון אחר. את החדר שכר בעבורו אחד ממקורביו, והשניים מקיימים דיונים בנוגע להחלטתו של בשארה האם לפרוש מן הכנסת ובאיזה עיתוי.

 

קולו של בשארה עצמו עדיין לא נשמע. זאת, למרות ההכחשות הרשמיות ממפלגתו. בשל שתיקתו נותר בעינו הערפל סביב עתידו של חבר הכנסת - הן הפוליטי והן האישי.


פורסם לראשונה 09/04/2007 22:38

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוא עוד ישוב. בשארה
צילום: איי אף פי
הוועד קיים ישיבה. ח"כ זחאלקה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים