שתף קטע נבחר

קסם עם מעוף: היונים נעלמו מכנס הקוסמים

לאחר שלא הגישה בקשה לאישור במועד, משרד החקלאות אסר על אגודת הקוסמים להשתמש ביונים במופע שהתקיים בכנס השנתי שלה. פעילי עמותת "תנו לחיות לחיות" חוגגים את "ניצחון היונים", ומבטיחים להמשיך להיאבק בהתאכזרות לחיות

בכנס הקוסמים השנתי שהתקיים הערב (ג') בחולון בלטו בחסרונן משתתפות שנויות במחלוקת: היונים. היעדר בעלי הכנף התחולל בחסות החוק, לאחר שמשרד החקלאות החליט לאסור את השתתפות היונים במופע שארגנה "אגודת הקוסמים הישראלית", ובעקבות מאבק שניהלו פעילי עמותת "תנו לחיות לחיות" בשבועות האחרונים. "זוהי נקודת אור נוספת במלחמה היומיומית שלנו למען רווחת בעלי-החיים באשר הם", אומרת דוברת העמותה אתי אלטמן, הקוראת לציבור "להמשיך להחרים מופעים דומים, על-מנת לגרום להפסקת מופעי קסמים המערבים חיות למטרות בידור".

 

"פרסמנו את האירוע המדובר במשך שלושה חודשים, אבל העמותה שאנחנו כל-כך בעדה פשוט שמה לנו ברז", מתקוממת בתגובה נשיאת אגודת הקוסמים דליה פלד. "אם הם היו מודיעים לנו על כך מראש, היה לנו יותר זמן והיינו מסוגלים לקבל את ההיתרים הנדרשים. לצערי, עקב הסמיכות לחג הפסח, לא הצלחנו להשיגם בזמן, אך אנחנו עדיין עושים מאמצים כבירים כדי לקיים את המופע ביום חמישי הקרוב על-פי חוק".

 

לדבריה, "הזמנו למופע מאות ילדים - חלקם נכים, חולי סרטן ונזקקים - שבאו לשכוח קצת מתלאות היום. הקוסמים מופיעים בהתנדבות מלאה וחבל שילדים שכל-כך אוהבים חיות, לא יוכלו ליהנות מהמופעים שתוכננו במיוחד למענם". פלד מוסיפה כי אין בכוונת האגודה להפסיק את השימוש בבעלי-חיים במופעי בידור

עתידיים. "כל עוד נקבל את האישורים המתאימים לכך, אני לא רואה שום פסול בשימוש ביונים", היא מציינת ומשווה את השימוש ביונים לטיפול בחיית מחמד ביתית.

 

הקוסם ישראל קליוסטרו, שחשף לפני מספר שבועות ב-ynet  את המתרחש מאחורי הקלעים של עולם הקוסמות, סבור כי החלטת משרד החקלאות מהווה הישג חשוב. "אנחנו רק בתחילת הדרך אבל לפחות היום לא יתעללו ביונים", הוא מציין בסיפוק. "יש קוסמים שעדיין זועמים על ההחלטה ומנגד, מאות כבר חתמו על עצומה נגד שימוש ביונים במופעי קסמים".

 

האם במשרד החקלאות מתעתדים להעניק לאגודת הקוסמים את האישור המיוחל למופע שיתקיים בסוף השבוע? "מופעים עם בעלי-חיים מחייבים היתר מטעם הממונה על חוק צער בעלי-חיים", מוסרת בתגובה דוברת המשרד. "אם באגודה יגישו את הבקשה לאישורים בזמן, ויעמדו בתנאים הנדרשים המופיעים בתקנות, נוכל לבצע את הבדיקות המתבקשות ולהחליט בנושא".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשארו בבית. יונה
צילום: עמית מגל
מומלצים