שתף קטע נבחר

חוקר בריטי: יהודים יותר חכמים, וזה גנטי

ד"ר צ'ארלס מוריי קובע כי האיי.קיו של היהודים גבוה בשבע עד 15 נקודות מהממוצע הכללי. לדבריו, "תסתכלו על זוכי פרס הנובל היהודים, ותעשו את החשבון"

ממוצע האיי.קיו של יהודים גבוה בשבע עד 15 נקודות מעל הממוצע הכללי והם זוכים להישגים יוצאי דופן, כך טוען חוקר מדעי החברה הבריטי, ד"ר צ'ארלס מוריי.

 

הגנום היהודי הוא נושא רגיש ולכן יהודים ממעטים לדבר על הנושא, אולם החוקר קבע בפרשנותו במגזין הניאו-קונסרבטיבי "Commentary", כי האנטישמיות היא זו שהצליחה לטשטש את הקשר, כשלהישגיהם של היהודים יש בהחלט ביסוס מדעי. "אני מגדיר עצמי כסקוטי שהגיע לבריטניה מאיווה, ולכן איני מפחד לגעת ולהרחיב בנושא במחקר זה", אמר.

 

ד"ר מוריי חולל סערה בספרו שהתפרסם בשנת 1994, ובו פירט את הישגיהם הנמוכים של השחורים והואשם בגזענות. לטענתו, יש קבוצות שניחנות באינטלגנציה גבוהה מהאחרות. הוא מזכיר כי מערש המונותיאיזם, דרך הרמב"ם ועד לשפינוזה, האינטלקטואלים, האמנים והמדענים הגדולים של העולם המודרני היו יהודים. לדבריו, יש זיקה נדירה בין המדענים היהודים להצלחותיהם בשדה המחקר.

 

ה"סאנדיי טיימס", שמצטט את המחקר, מזכיר כי מהחצי השני של המאה ה-20' הוענקו עשרות פרסי נובל ליהודים ביניהם: אלברט איינשטיין, בוריס פסטרנק, והכלכלן מילטון פרידמן. הנתונים הללו הם משמעותיים לאור העובדה שהיהודים הם בסך הכל שתי עשיריות מאחוז אחד של אוכלוסיית העולם כולו. "תעשו אתם את החשבון", אומר ד"ר מוריי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרמב"ם. ממשה עד משה לא קם כמשה
פרופ' אינשטיין. הגדול מכולם
צילום: לע"מ
הכלכלן מילטון פרידמן, עם הנשיא בוש
צילום: איי פי
צילום: אורי פורת
וגם פרופ' אומן שלנו
צילום: אורי פורת
מומלצים