שתף קטע נבחר

קרבות הירושה בויז'ניץ: נעצרו חשודים בתקיפה

מצבו הבריאותי של האדמו"ר הידרדר ושניים מבניו ותומכיהם החלו במאבקי שליטה. בימים האחרונים אירעו תקיפות אלימות, התפרצויות, שבירת חלונות כלי רכב והשיא: נכדו של האדמו"ר נפגע מאבן בראשו. במשטרה עצרו 4 חשודים וחוששים מהסלמה

קרב הירושה בחצר האדמו"ר מויז'ניץ בבני ברק הוביל הערב (יום ג') למעצרם של ארבעה חשודים משני הפלגים העיקריים שמתמודדים על השליטה בחצר בחשד לתקיפות, גרימות נזק ואיומים. משטרת מרחב דן מנסה לאתר חשודים נוספים ובמקביל מנסה לארגן סולחה בין שני הפלגים.

 

בתקופה האחרונה החלו מאבקי שליטה בחצר ויז'ניץ, לאחר שהמצב הבריאותי של האדמו"ר הידרדר ושניים מבניו החלו במאבקי שליטה. לכל אחד מהבנים קיים פלג משלו, עם תומכים רבים.


חסידות ויז'ניץ בימים רגועים יותר (צילום: עופר עמרם)

 

כאשר הצדדים לא הצליחו להגיע להידברות ביניהם, החלה אלימות מילולית בין שני הפלגים ומהר מאוד היא הידרדרה לאלימות פיזית, התפרצויות למשרדים, זריקת אבנים, שבירת חלונות כלי רכב והשיא הגיע כאשר אחד מנכדיו של הרבנים נפגע מאבן בראשו.

  

רק בשבוע האחרון הגיעו למשטרת מרחב דן עשר תלונות הדדיות בין שני הפלגים שחלקן אף כללו שמות של חשודים פוטנציאליים. משטרת מרחב דן החלה בחקירה אינטנסיבית והיום כאמור נעצרו ארבעה חשודים משני הפלגים. המשטרה מדגישה כי לא מדובר בחבורה של צעירים וכי המעורבים הם אנשים מבוגרים החל מגילאי 20 ועד לגברים בגילאי למעלה מ-50.

 

במשטרה מעריכים כי יהיו מעצרים נוספים וחוששים כי אם לא תהיה הידברות מיידית בין שני הצדדים תחול הסלמה בקרב הירושה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
בית הכנסת של ויז'ניץ בבני ברק
צילום: עופר עמרם
מומלצים