שתף קטע נבחר

לקסוס מפלצתי לשטח - LX 570

מותג היוקרה של טויוטה מציג בארצות הברית (איך לא) דור שלישי ל-LX, רכב כביש-שטח ענק ומפואר, המבוסס על טויוטה לנד-קרוזר. שיווק יחל רק בשנה הבאה, לידיעת דוברי העברית ב-LA

בתערוכת ניו-יורק הנערכת בימים אלה, מציגה לקסוס את ה-LX 570, רכב שטח גדול ומפואר במיטב הסגנון האהוב על אמריקנים. זאת אומרת, על כאלה המוכנים לרכוש תוצרת לא-אמריקנית, אבל חייבים רכב עצום מידות שיסיע אותם לקניון הקרוב. ואל תלכו שולל אחר המראה המבטיח שילוב מפנק בין כושר חציית מכשולי שטח אימתניים, ויכולת כביש מפנקת. מדובר למעשה בגרסת לקסוס לטויוטה לנד-קרוזר, שעבר אף הוא רענון לאחרונה.

 

בלקסוס מספרים אמנם כי זה רכב חדש לחלוטין, אלא שהבסיס ל-LX 570 הוא ללא ספק ה-470 היוצא. השינויים: במקום מנוע V8 בנפח 4.7 ליטר ו-268 כ"ס, יש מעתה יחידת V8 עם ליטר נוסף של נפח. ההספק זינק בהתאם ל-381, תוספת מרשימה של 113 כ"ס, ואילו המומנט המרבי עומד כעת על 55.5 קג"מ, תוספת אדירה של 10 קג"מ. יחד עם תיבת שישה הילוכים אוטומטית, המחליפה תיבת חמישה הילוכים בדגם הקודם, מבטיחים בלקסוס שיפור משמעותי לביצועים. נתונים רשמיים לא פורסמו.


 

בכל מקרה, ה-LX החדש זוכה לעיצוב שונה מבעבר, עם קרבה ברורה למשפחת הדגמים. לפי תמונות שפורסמו, ניכר כי המראה ישודרג לכיוון המודרני, עם תא נוסעים מחודש. המידות לעומת זאת לא צמחו משמעותית. יש אמנם 10 ס"מ נוספים באורך, אך ממד הרוחב גדל בשלושה ס"מ בלבד ל-197, הגובה בארבעה (189) ובסיס הגלגלים נותר ללא שינוי, 285 ס"מ.

 

ה-LX מצויד בהנעה כפולה עם דיפרנציאל טורסן מוגבל החלקה, ועם צמיגי 285-50-20, במקום 275-60 וחישוקי "18 בעבר. ולמרות שאנחנו לא חסידי חישוקי הענק, המראה הכללי עבר שדרוג כתוצאה מכך.


 

עוד מספרים בלקסוס כי ה-LX 570 יוצע בארה"ב כבר בראשית שנה הבאה. הוא ישווק במספר רמות גימור, ועם שלל תוספות. בין היתר ניתן יהיה לצייד אותו במערכת שמע עם 19 רמקולים מתוצרת "מארק לווינסון" הסופר-יוקרתית, מערכת בידור הכוללת מסך "9 לנוסעים מאחור ומערכת עזר לחניה, שבטח לא תזיק נוכח הממדים הנדיבים.

 

כן יוצע ה-LX עם 10 כריות אוויר, משענות ראש אקטיביות לנוסעים מלפנים, שבעה מקומות ישיבה, תיבת קירור בין המושבים (הממוזגים) ובקרת שיוט אקטיבית שבולמת במקרה הצורך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לקסוס LX 570
תא הנוסעים
עד שבעה נוסעים
LX 470 ז"ל
בסיס לדגם החדש?
תא הנוסעים פעם
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים