שתף קטע נבחר

אולמרט מסר תיק הרווחה להרצוג - והודה לעליזה

בטקס חילופי השרים במשרד הרווחה החמיא ראש הממשלה לרעייתו, על שסייעה לו להכיר את התחום: "אלמלא התרומה שלה הייתי עושה פחות". השר הנכנס אמר כי הוא מקווה שיהיה מספיק זמן כדי להביא תוצאות

משדרים אופטימיות: ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר היום (ה') בטקס חילופי השרים במשרד הרווחה כי "בשנים הקרובות יהיה שיפור בשני תחומים מרכזיים: חינוך ורווחה". בטקס שנערך במרכז לגיל הרך ברמת-גן העביר אולמרט, שכיהן עד לא מזמן גם כשר רווחה, את התפקיד ליצחק הרצוג. 

 

במהלך הטקס אמר ראש הממשלה: "20 מרכזים, דוגמת זה ברמת-גן, יקומו בשנת 2007 ועשרות נוספים ייבנו בשנים הבאות. הדבר ייצור מהפך בגיל הרך". אולמרט הוסיף כי הממשלה הנוכחית החליטה להתמקד בטיפוח הלמידה עד כיתה א'. "אמשיך להשקיע במשרד הרווחה. הממשלה הנוכחית הביאה למודעות נושאים שלא קיבלו התייחסות קודם לכן. הדבר יבוא לידי ביטוי בפעילות של משרד הרווחה ושל הממשלה כולה".

 

על השר החדש אמר ראש הממשלה: "תהיה לו יכולת ביצועית לחולל את השינויים האלה ויהיה לי כיף לעבוד איתו, כי אמשיך להיות מעורב בנושאים האלו. הנושא העסיק אותי מעסיק אותי וימשיך להעסיק אותי גם בעתיד".


טקס חילופי השרים (צילום: ירון ברנר) 

 

בטקס נכחה גם רעייתו של ראש הממשלה, עליזה. אולמרט הודה לרעייתו על שסייעה לו להכיר את נושא הרווחה. "אלמלא התרומה שלה הייתי עושה פחות", הוא ציין.

 

הרצוג לא חסך בשבחים לראש הממשלה. "בשיחות שקיימתי איתך התרשמתי מהמחויבות שלך לנושאים" הוא סיפר כי העוזרת שלו קיבלה לאחרונה הודעה לביפר מאזרח על כך ששר הרווחה נכשל - "העוני לא נגמר ושר הרווחה נכשל", נכתב בהודעה. הרצוג  מיהר להסביר כי הוא נכנס רק לאחרונה לתפקיד ודרוש זמן רב ועבודה סיזיפית וקשה בכדי לקדם את נושא הרווחה. "עם ישראל חושב שהוא יכול לקבל פתרונות מידיים, אבל התמודדות עם עוני היא תהליך ארוך. אני מודה על האמון ועל החלטתך ומקווה שיהיה מספיק זמן כדי להביא תוצאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. מודה לעליזה
צילום: איי פי
הרצוג. הרבה עבודה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים