שתף קטע נבחר

בל"ד: אם צו איסור הפרסום לא יוסר - נלך לבג"ץ

במפלגה יוצאים למתקפת נגד הסברתית, נוכח גל השמועות על נסיבות עזיבתו של ח"כ בשארה את ישראל. היו"ר זחאלקה אמר בתום פגישה עם נציגי חד"ש לתיאום דרכי הפעולה: "אנו ניצבים בפני תקופה לא קלה. צריך לשלב כוחות כדי למנוע פגיעה בזכות לפעילות פוליטית בציבור הערבי"

עוברים למתקפה. יו"ר סיעת בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, אומר היום (ה') ל-ynet כי גלי השמועות סביבעזיבתו של עזמי בשארה את ישראל וצו איסור הפרסום המלווה את הפרשה, פוגע קשות במפלגה. "אנחנו מוצאים את עצמנו במבוי סתום מכך שאנחנו לא יכולים לדבר", הוא מסביר. "אין לנו מה להסתיר – להיפך, יש לנו מה להאשים. אם בית המשפט לא יחליט ביום ראשון על הסרת צו איסור הפרסום – נלך לבג"ץ".

 

"נגיע עד בג"ץ כדי לממש את זכותנו לענות על ההאשמות המפורבקות נגדנו, ולהזים את השמועות הזדוניות שמתפרסמות חדשות לבקרים באמצעי התקשורת", מוסיף ח"כ זחאלקה. "בשארה נרדף בגלל עמדותיו הפוליטיות והאידיאולוגיות, ובגלל עמדותיו הלאומיות והדמוקרטיות. הרי השרה לשעבר שולמית אלוני כבר אמרה לאמצעי התקשורת לאחרונה שהיא חושבת שהשב"כ ינסה לתפור תיק נגדו וכך אנחנו חושבים שקרה. אנחנו רוצים להסיר את הערפל יש לנו הרבה מה להגיד, אם יתאפשר לנו".

 

כשנשאל ח"כ זחאלקה האם בכוונתו של בשארה לחזור ארצה בשבוע הקרוב, אמר כי אינו יודע על תכנית שכזו. "חזרתו יכולה להתרחש במוקדם או במאוחר. לפי שעה אין תאריך".

 

כך או אחרת, בבל"ד מתכוננים ברצינות למתקפה ההסברתית שבכוונתם לנקוט עם הסרת צו איסור הפרסום. במסגרת זאת נועדו היום ראשי המפלגה עם עמיתיהם מחד"ש כדי לתאם עמדות. בפגישה נכחו מצד בל"ד חברי הכנסת זחאלקה ו-ואסל טהא, וכן מזכ"ל המפלגה עוואד עבד אל-פתאח וחנאן זועבי. את חד"ש ייצגו היו"ר, ח"כ מוחמד ברכה, ח"כ דב חנין, ח"כ לשעבר עיסאם מח'ול וכן אימן עודה.

 

ח"כ זחאלקה סיפר כי הפגישה הנוכחית היא חלק מסדרת פגישות עם כל הגורמים הפוליטיים בציבור הערבי בישראל: "נפגשנו עם הפלג הצפוני והדרומי של התנועה אסלאמית, מד"ע וכל השאר. בכל הפגישות האלה סוכם על הדיפת המתקפה של השב"כ נגד הציבור הערבי. בישיבה עם חד"ש היתה תמימות דעים שאנחנו ניצבים בפני תקופה לא קלה ושצריך לשלב כוחות כדי למנוע פגיעה בזכות לפעילות פוליטית בציבור הערבי. נגבש את דרכי הפעולה - ייתכן שתחת מסגרת הגג של ועדת המעקב העליונה או אולי תחת מסגרת אחרת".

 

עם תום הפגישה ביקש יו"ר חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, להעביר מסרים לכלל הציבור בארץ. "יש שימוש ציני במה שקרוי מגבלות משפטיות או צו איסור פרסום על מנת להכפיש את האוכלוסיה הערבית בכללותה", אמר בשיחה עם ynet. "העובדה שאנחנו יושבים בכנסת אומרת שאנו מקבלים עלינו את כללי המשחק החלים במדינת ישראל וכל ניסיון לדחוק את הציבור הערבי או נבחריו מחוץ ללגיטימציה הוא דבר שנגוע בגזענות ופאשיזם".

 

"איננו יכולים להתייחס לסוגיה שנוגעת לח"כ בשארה אבל אנחנו יכולים לומר שמאז אוקטובר 2000 נפתחו שלושים חקירות נגד הח"כים הערבים והזירה שורצת עכברים שנולדו מהרי הדימיון של השב"כ", הוסיף ברכה. על השאלה האם בכוונת מפלגתו לקחת חלק במהלך ההסברתי השיב: "לא נוכל להתייחס לצד המשפטי כל עוד יש מגבלות משפטיות. בכל מקרה, הריח של תפירת התיקים הוא ריח חריף מאד על פי ניסיון העבר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בשארה. בינתיים לא חוזר
צילום: איי אף פי
צילום: עופר עמרם
זחאלקה. איחוד כוחות
צילום: עופר עמרם
מומלצים