שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  היום - שביתה מלאה בדואר
  כל סניפי הדואר יהיו סגורים היום (א') ולא תבוצע חלוקת מכתבים. גם סוכנויות הדואר הפרטיות יהי סגורות. השביתה בדואר פורצת בשל החלטת הממשלה שלא לאפשר לחברת הדואר להוזיל מחירים בחלוקת דואר כמותי של חברות כדי לאפשר לה להתחרות בחברות הדואר הפרטיות. לפי שעה הודיעה ההסתדרות על השבתת הדואר רק ליום אחד כאשר ההחלטה על המשך השביתה תתקבל מדי יום. רשות המסים דחתה את מועד תשלומי מע"מ ומיקדמות מס הכנסה שהיו אמורים להתבצע מחר ליום רביעי 18 באפריל

  עובדי חברת הדואר יוצאים היום (א') לשביתה כללית. החלטה על המשך השביתה בהמשך השבוע תתקבל מדי יום. סניפי הדואר יהיו סגורים לקהל, לא תהיה חלוקת מכתבים ולא תתבצע עבודת מיון המכתבים. השביתה כוללת גם את סוכנויות הדואר הפרטיות שלא יוכלו לקבל תשלומים בגלל השבתת הדואר המרכזי.

   

  רשות המסים הודיעה כי בגלל שהשביתה מתקיימת ביום 15 באפריל, מועד תשלומי מיקדמות מס הכנסה ומע"מ, היא דוחה ליום רביעי, 18 באפריל, את מועד דיווח ותשלום מע"מ, מקדמות מס הכנסה וניכויים של חודש מארס. עם זאת מבהירה רשות המסים כי ניתן לדווח ולשלם את הדוחות גם באמצעות הבנקים המסחריים.

   

  חשש מפיטורי 1,000 עובדים

  השביתה בדואר באה בעקבות המשך המחלוקת של ההסתדרות ונציגות העובדים עם שרי האוצר והתקשורת בדבר החלטת "ועדת התעריפים" שלא לאפשר לחברת הדואר להוזיל מחירים בחלוקת דואר בכמויות גדולות לגורמים עסקיים, נישה עליה מתחרות גם חברות פרטיות.

   

  הפגישה שהיתה אמורה להתקיים אמש (מוצ"ש) בין יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, מנכ"ל האוצר, ירום אריאב, ושר התקשורת, אריאל אטיאס, בוטלה לאחר שמנכ"ל האוצר הודיע שאין ביכולתו להגיע בשל אילוצים טכניים. טרם נקבע מועד אחר לפגישה.

   

  עובדי הדואר פתחו בחג הפסח בעיצומים, בגיבוי ההסתדרות. בהסתדרות סבורים כי בעקבות חוסר היכולת להתחרות תפסיד החברה כ- 400 מליון שקל ותיאלץ לפטר כ-1,000 עובדים. העובדים סבורים כי ההחלטה משרתת את בעלי ההון, המחזיקים בחברות הפרטיות, ופוגעת לא רק בהם אלא גם בציבור, שיידרש למחירים גבוהים יותר. בחברת הדואר מועסקים היום כ-4,500 עובדים קבועים ועוד כ-2,000 עובדי חברות כח אדם.

   

  אם לא תחרות, לפחות רשת ביטחון

  בעקבות העיצומים החליט שר האוצר, אברהם הירשזון, למנות ועדה מטעמו שתבדוק את הנושא. הועדה אמורה להגיש לשר את המלצותיה תוך שבועיים. כמו-כן הורה השר על דחיית יישום החלטת "ועדת התעריפים" בחודשיים. אולם בהסתדרות אומרים כי הוועדה שמינה השר לא הוסמכה לשנות את החלטת "ועדת התעריפים", כך שאין מדובר בנסיון אמיתי להגיע להסדר. יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, אמר היום כי "הדחיה של שר האוצר הינה מראית עין, טכנית בלבד ואין בה כל ממש".

   

  יעקובי הוסיף ואמר כי מאחר והממשלה כבר קיבלה את ההחלטה בדבר התעריפים צריך עתה לדאוג לעתידם של העובדים. "ההסתדרות דורשת עתה רשת בטחון לעובדי הדואר. אם הממשלה רוצה לא לאפשר לחברת הדואר להתמודד בתחרות בשוק, אז לפחות שתתן רשת בטחון לעובדים ותבטיח שאלפי משפחות לא יאבדו את פרנסתם".

   

  מיולי תיפתח חלוקת הדואר הכמותי לתחרות חופשית

  "ועדת התעריפים" הוקמה לפני שנה וחצי ובראשה עומד הכלכלן אלי שגיא מאוניברסיטת ת"א. על הוועדה

  הוטל לקבוע את תעריפי חברת הדואר הממשלתית בלבד. הוועדה אינה קובעת את התעריפים של ספקי שירותי הדואר הפרטיים המתחרים בחברה הממשלתית. בפני הוועדה הופיעו כל המעורבים בשוק הדואר. עובדי החברה הופיעו גם הם ואף הציגו נייר עמדה של הפרופ' אמיר ברנע, הקובע כי בשוק שנוצר יש לאפשר לחברה לקבוע מחירים בשירותים שנפתחו לתחרות, ואף להוזיל תעריפים. הוועדה לא קיבלה עמדה זו והמליצה לא לאפשר הורדת מחירים.

   

  מתחילת חודש יולי השנה ייפתח לחלוטין לתחרות מלאה שוק הדואר הכמותי (חלוקת דואר של חברות). לפני כחודשיים איבדה חברת הדואר את מכרז לחלוקת הדואר של חברת בזק, בשל חוסר יכולתה להציג מחירים אטרקטיביים, דבר שיגרום לה להפסד של כ- 25 מליון שקל בשנה. בהסתדרות סבורים שאם לא תינתן לחברה האפשרות להוזיל מחירים היא תפסיד 400 מליון שקל בשנה, דבר שיוביל לקריסת ולפיטורי עובדים.

   


  פרסום ראשון: 14.04.07, 12:40
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "היום - שביתה מלאה בדואר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים