שתף קטע נבחר

צעירי "העבודה" נפגשו עם שר מחמאס

ראשי המשמרת הצעירה של מפלגת "העבודה", שנועדו אתמול ברמאללה עם סגן ראש הממשלה הפלסטיני, נפגשו באקראי גם עם שר התכנון של הרשות, ד"ר סמיר אבו עיישה מחמאס. בשיחה שערכו עימו אמר השר הפלסטיני לשניים כי הוא מקווה שגלעד שליט יגיע לביתו במהרה, וכן שתיפתר בעיית האסירים הפלסטינים

ממשלת ישראל עומדת בסירובה להיפגש עם נציגי חמאס, אבל הצעירים כבר זורעים את הזרעים. אמש (שבת) מתברר כי ראשי המשמרת הצעירה של מפלגת "העבודה", ערן חרמוני ומעיין אמודאי, שוחחו ברמאללה עם שר התכנון של הרשות, ד"ר סמיר אבו עיישה, חבר החמאס.


ד"ר סמיר אבו עיישה (מימין) משוחח עם ערן חרמוני ומעין אמודאי ברמאללה

  

אבו עיישה אמר לאנשי העבודה כי הוא מקווה שיתקיים דיאלוג בין ההנהגות של ישראל והרשות, על מנת להגיע להסדר מדיני על בסיס קווי 67'. עמודאי וחרמוני ציינו בפניו כי הם מקווים שסוגיית גלעד שליט תפתר במהרה, וכך גם בעיית האסירים הפלסטינים.

 

הפגישה התקיימה באקראי על מדרגות בית הממשלה הפלסטינית כשחרמוני ואמודאי יצאו מפגישה שקיימו עם סגן ראש הממשלה של הרשות מטעם פתח, עזאם אל-אחמד.

 

ערן חרמוני סיפר ל-ynet: "נעמדנו בכניסה לבניין אחרי הפגישה עם סגן ראש ממשלת הרשות. איש חמאס בדיוק נכנס לבניין. מעין אמודאי, המשנה שלי, אמר לו 'שלום' בעברית. הוא נעצר והתחלנו לדבר. מעין דיבר תחילה בעברית, ופלסטיני שהיה במקום תירגם את דבריו. אמרנו לו שחשוב להחזיר את גלעד שליט הביתה, ולהגיע לפיתרון של שתי מדינות לשני עמים".

 

בתגובה לדבריו של אמודאי, אמר אבו עיישה כי הוא מקווה לדיאלוג בין שתי ההנהגות. בעניין שליט אמר כי הוא מקווה שהסוגיה תפתר וכינה אותו prisoner. הוא אמר כי הוא מקווה ששליט יגיע לביתו במהרה, וכן שתיפתר בעיית האסירים הפלסטינים. חרמוני הציג עצמו, סיפר מה משמעות הביקור בראמללה וציין כי הוא מקווה שיתחיל משא ומתן להסדר קבע.

 

סגן ראש הממשלה הפלסטינית אמר לחרמוני ואמודאי בפגישה שקיים עמם כי ככל הידוע לו, מרואן ברגותי, מפקד התנזים בגדה המערבית הכלוא בישראל, אינו נכלל ברשימת האסירים שחמאס דורש לשחרר בתמורה לשחרור שליט. חמאס ומקורבי ברגותי הבהירו באחרונה כי שמו נכלל ברשימה.

 

במהלך הפגישה התייחס אל-אחמד גם למצב הפוליטי ברשות ואמר כי עצם העובדה שחמאס נכנס באופן דמוקרטי למערכת הבחירות האחרונה - מצביע על שינוי בגישת התנועה. חרמוני: "היוזמה הסעודית היא הזדמנות למשא ומתן אמיתי בין הצדדים. אנחנו קוראים לאהוד אולמרט ולאבו מאזן ליזום מחר הקמת צוותים למשא ומתן אינטנסיבי. המתונים ברשות הפלסטינית חייבים לקדם את שחרורו המיידי של גלעד שליט".

 

בעקבות פגישתם של חרמוני ואמודאי עם סגן ראש הממשלה הפלסטיני, דורש יו"ר ועידת צעירי הליכוד, דוידי הרמלין, מיו"ר "העבודה" להדיח את השניים מתפקידיהם בעקבות מה שכינה "חתרנות תחת מדיניות ישראל שלא לדבר עם שרים בממשלה שחמאס חבר בה".


פורסם לראשונה 14/04/2007 20:55

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
שליט. השר מחמאס כינה אותו "prisoner"
צילום: רפרודוקציה
מומלצים