שתף קטע נבחר

האם בני הזוג שלכם בוגדים בכם?

יש אנשים שיקראו את הכתבה ויידעו: בני הזוג שלהם בוגדים בהם. יש שקיבלו ממנה אישור נוסף לחשדותיהם, ויש מי שיתמלאו חשש לא מוצדק. אנחנו מקווים, שכשתסיימו לקרוא תוכלו להגיד לעצמכם בהקלה: "תודה לאל, אצלנו הכל בסדר"

לכאורה, זה אמור להיות קל לדעת האם בני זוגנו בוגדים בנו, או לפחות לזהות את הבגידה כשהיא מתרחשת מתחת לאפנו. מדובר הרי באדם הקרוב אלינו בעולם, ובגידה הלוא מחייבת רצף של שקרים, הסתרות, הכחשות ושינויים שאמורים לזעוק למרחוק.

 

אבל נבגדים רבים המומים לגלות את האמת כשהיא טופחת על פניהם, משום שכולנו מוגנים על ידי מנגנוני הדחקה משוכללים, שמסננים לנו את המידע שקשה לנו להתמודד איתו. הבעיה היא שהמנגנונים האלה גם מונעים מאיתנו להתעשת בזמן ולטפל בסיבה שיצרה את הבגידה (והרי בגידות לא מתרחשות בדרך כלל, סתם כך בלי סיבה). ולפעמים כשכבר מגלים את הבגידה, השבר והמשבר כבר כל-כך גדולים, עד שכבר אי אפשר לתקן אותם.

 

עורכי הדין לענייני אישות בני דון-יחייא, רחל פולק, אמנון בן-דרור ורחל בש; הפסיכולוגים רפי יעקובי ועדנה כצנלסון, והחוקרים הפרטיים מישל חדד ומוטי פז, מפרטים בכתבה הבאה שורה של סימני אזהרה שמהבהבים: בגידה! אם אתם מזהים כמה וכמה מהם ביחסים שלכם, ייתכן שצריכה להידלק אצלכם נורה אדומה.

 


האם המנוע של היחסים שלכם עושה רעשים? צילום: index open

 

אבל לפני שאתם קוראים את הסימנים, חשוב מאוד שתזכרו: יש סבירות גבוהה, שגם אם בני הזוג שלכם עוברים משבר כלשהו, משתנים לכם מול העיניים, מתרחקים קצת מהקשר – לא בהכרח מדובר בבגידה. ייתכן שהם באמת עובדים קשה בזמן האחרון; ייתכן שמשהו בקו הטלפון שלכם לא בסדר וזה מסביר את כל הניתוקים המסתוריים. ולכו דעו, אולי הם פתחו חשבון נוסף כדי לחסוך ולהפתיע אתכם בחופשה רומנטית מדהימה? קחו את זה בחשבון, לפני שאתם מרחיקים לכם במחשבותיכם ובמעשיכם.

 

הסימנים

 

1. בני הזוג שלכם פתחו לפתע ובלי הסבר משכנע חשבון בנק נוסף, שאין לכם גישה אליו.

 

2. הם ממדרים אתכם. עושים שינוי בחשבונות, מעלימים מידע, מפסיקים לשתף אתכם בתכנוניהם העסקיים, מקבלים את הדו"חות מהבנק ומחברת האשראי למקום העבודה למרות שבעבר הם הגיעו הביתה. האם הם מסתירים משהו?

 

3. האם יש שינוי כלשהו בחיי המין שלכם? נבגדים רבים מדווחים כי דווקא בתקופת הבגידה הסקס ביניהם לבין בני זוגם השתפר פלאים. וזה עובד גם להיפך: האם לפתע הם מרוחקים, מנוכרים ולא מעוניינים בסקס? 

 

4. הם מתלוננים ללא הרף, מאשימים אתכם ואת הקשר בכל מה שדפוק בחייהם. חוסר שביעות רצון קיצונית ותלונות רבות ופתאומיות על מערכת היחסים עשויות לנבוע מניסיון של בני זוגכם לתרץ את הבגידה בחוסר סיפוק ממערכת היחסים.

 

5. וייתכן שלפתע פתאום הם מאוד מעוניינים בכם. ייתכן שבני הזוג שלכם מנסים להשקיט את מצפונם בסברה שאם הם ממשיכים להיות נחמדים, מחויבים ובני זוג טובים לכאורה – אז זה לא פוגע בכם.

 

6. האם הם שינו לפתע את אופיים או הרגליהם? אם בני הזוג שלכם מגלים לפתע פתאום עניין גדול בתחומים חדשים, והם אינם מאפשרים לכם להתחלק איתם בעניין החדש שלהם – זה יכול לעורר חשד.

 

7. פתאום יש להם המון עבודה, כל הלילות, כל השבתות. האם הם מעדכנים אתכם בפגישות שלהם? האם פתאום אתם שומעים שמות חדשים בחייהם? האם הם מרבים להיפגש עם אנשים שלא שמעתם עליהם קודם? והאם שיחות הטלפון שלהם עם אותם עמיתים נשמעות יותר ידידותיות ממקצועיות?

 

8. פתאום הם מקפידים על ההופעה החיצונית שלהם.  אם אתם חווים תקופה טובה במיוחד בקשר זה יכול להסביר. אבל אם לא, ואתה חושב שסוף-סוף, באיחור של עשרים שנה, היא הבינה איזה מציאה אתה – אשרי המאמין.

 

9. פתאום אתם מתקשים לתפוס אותם במשך היום, יש שעות שהם נעלמים לחלוטין ואי אפשר להשיג אותם. ברוב הטלפונים אפשר לבדוק את עשר השיחות האחרונות שהתקבלו ויצאו מהמכשיר. האם אם יש מספר אחד לא מוסבר שחוזר על עצמו שוב ושוב?

 

10. האם הם מנתקים שיחות רבות שהם מקבלים בהסבר שהם לא יכולים לדבר כרגע? האם הם פורשים הצדה כדי לדבר? האם יש שיחות שמסתיימות באופן פתאומי כשאתם נכנסים הביתה? האם אתם סובלים מכמות רבה מעבר להיגיון של ניתוקים מסתוריים וטעויות במספר?

 

11. האם הם נראים מוטרדים? האם הם סובלים מחוסר ריכוז, רגזנות, אנטיפתיות ומצבי רוח משתנים? האם הם ממורמרים? האם קשה לכם או לילדיכם להביא אותם להקדיש לכם תשומת לבם? האם, כאשר אתם שואלים אותם מה עובר עליהם, הם עונים שהם מוטרדים מקשיים בעבודה או משהו דומה? זו כמובן יכולה להיות האמת, אבל  ייתכן שכל התקציב הרגשי שלהם מתבזבז על מערכת היחסים שמחוץ לקשר, ואין להם אנרגיות ויכולת להשקיע במשפחה.

 

12. האם הם מתנהגים בחשדנות, אולי אפילו בפרנויה? האם הם מתנהגים כאילו יש להם משהו להסתיר, האם הם מאוימים מהשאלות שלכם? אם אכן יש להם מה להסתיר, גם שאלות תמימות כגון: "עם מי אכלת צהריים?" או "עם מי דיברת עכשיו בטלפון?" יכולות לעורר בהם תגובה נזעמת. ובהחלט יכול להיות שהם ינסו להטיל את האשמה עליכם: אתם מחטטים להם בעניינים, אתם לא נותנים להם פרטיות, נמאס להם לדווח לכם על כל דבר, אתם ממציאים דברים וחושדים בהם כל הזמן.

 

13. הוא יוצא עם חברים ל"חופשת גברים"? לדברי אנשי המקצוע איתם דיברנו, חופשות גברים מתגלות לא פעם בחופשה עם המאהבת. עוד נורות אזהרה: חופשות הימורים, ריבוי פתאומי ולא מוסבר של נסיעות עבודה לחו"ל ופטריוטיות פתאומית, שמוצאת פורקן בהמון ימי מילואים.

 

14. פתאום יש לאשתך המון תחתונים חדשים וחזיות מפוארות. ואף על פי שמגירת הלבנים שלה מתפקעת ממלמלות ומסאטן, אליך למיטה היא מגיעה עם אותם תחתוני כותנה מתפרקים. פתאום לגבר שלך יש המון אבזרים חדשים ובלתי נחוצים בעליל שצצים על גופו, מכוניתו או השולחן במשרדו. מדובר בסוג החפצים המתוקים שאף אחד לא קונה לעצמו וזה לא את שקנית לו את השטויות האלו.

 

15. ויש כמובן הסימנים הקלאסיים, הבנאליים: אודם ומייק-אפ על הבגדים, ריח בושם לא מוכר, פתקים מסתוריים בכיסים, סימנים על הגוף, פריטים אינטימיים של אשה או גבר זר. למרבה הצער, רק מפני שזה נראה כמו סרט סוג ז', זה לא אומר שזה לא אמיתי.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בגידה בנישואים. הפרה של נדר
צילום: index open
לאשה בפייסבוק
מומלצים