שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבני: מדינות ערב יכולות לתת אופק מדיני לישראל
  בפגישתה עם השליח הסיני המיוחד למזרח התיכון אמרה שרת החוץ, ציפי לבני, כי מדינות ערב "יכולות וצריכות" לתמוך במשא ומתן הישיר בין ישראל לפלסטינים, ולתת אופק מדיני לישראל. לדבריה, "גם לפלסטינים ישנם צרכים כלכליים שונים, שירצו להעלות בהתייחס למאפייני המדינה העתידית. זהו המכנה המשותף עליו ניתן וצריך לקיים דיון"

  "אין כוונה שמדינות ערב יחליפו את המסלול הישיר הישראלי-פלסטיני, אבל הן בהחלט יכולות וצריכות לתמוך בו", כך אמרה היום (ב') שרת החוץ, ציפי לבני, לשליח הסיני המיוחד למזרח התיכון, סאן ביאגאן, המבקר בישראל.

   

  בפגישה בין השניים הוסיפה לבני כי "כפי שישראל נותנת אופק מדיני לפלסטינים, יכולות מדינות ערב לתת אופק מדיני לישראל, כבר עתה, במקום לחכות לסיום הסכסוך. כך, גם העולם הערבי יידרש לחזק את הפלסטינים המתונים בנקודות ההכרעה והפשרה שיידרשו".

   

  בכך, חיזקה לבני את דבריו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שאמר אתמול בישיבת הממשלה כי "בתום ועידת מדינות ערב אמרתי שאנו מוכנים לדון עם

  כל הרכב של מדינות ערביות. אשמח לשמוע כל יוזמה שלהם, כל רעיון שלהם, כמו שהם ישמעו את הרעיונות שלנו".

   

  בפתח הפגישה הודתה שרת החוץ לשליח הסיני על הסכמתו להיפגש עם משפחות החיילים החטופים וביקשה לשמוע את רשמיו מביקוריו בסעודיה וברשות הפלסטינית. באשר לדיונים מול הפלסטינים בסוגיית האופק המדיני אמרה לבני, כי "ישראל והפלסטינים דנים במהותה ובמאפייניה של המדינה הפלסטינית העתידית. במסגרת זו תעלה ישראל את האינטרסים הביטחוניים שלה, שצריכים לקבל מענה בהליך הקמת מדינה, בעיקר לאור הברחות הנשק לעזה".

   

  עוד אמרה כי "בוודאי שגם לפלסטינים ישנם צרכים כלכליים שונים, שירצו להעלות בהתייחס למאפייני המדינה העתידית. זהו המכנה המשותף עליו ניתן וצריך לקיים דיון, במקום להתחיל דווקא בנושאים הרגישים-יותר והפתירים-פחות".

   

  בהתייחסה ליום הזיכרון לשואה ולגבורה שצויין היום אמרה השרה לבני לשליח הסיני כי "אין סמלי יותר מיום השואה כדי לחזק את הצורך של העולם למנוע ממשטר מכחיש שואה, כמשטר האיראני, את רצונו להשיג נשק גרעיני".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לבני. תמיכה ממדינות ערב
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים