שתף קטע נבחר

"עיריית ת"א מכרה את יום העצמאות לגאידמק"

חברי מועצה בעיריית תל אביב יוצאים נגד האישור שניתן למיליארדר ארקדי גאידמק, להפיק מסיבת ענק בהשתתפות גדולי האמנים בפארק הירקון, וטוענים כי בכך פטרה עצמה העירייה מהשקעה ביום העצמאות. בעירייה טוענים מנגד: המשטרה אישרה את קיום הארוע ולכן אין בעיה לקיימו

"עיריית תל אביב מפריטה את יום העצמאות לטובת גאידמק". כך טוענים חברי מועצת עיריית תל אביב, יעל דיין (מרצ), פאר ויסנר (ירוקים) וארנון גלעדי (ליכוד). השלושה קוראים לראש העיר רון חולדאי לבטל את מסיבת יום העצמאות שמארגן ארקדי גאידמק בפארק הירקון. "מחר יפריטו גם את יום הזיכרון וגאידמק יממן הסעות לבתי הקברות, כשם שמימן את עיר האוהלים במלחמה", אמרה אמש (יום ג') דיין ל-ynet.

 

השלושה מותחים ביקורת על תוכניתו של המיליארדר לערוך מסיבת ענק במוצאי יום העצמאות, אותה הוא מכנה "מסיבת ההפתעה למדינה". הסיבה למסיבה, בה ישתתפו אמנים מהשורה הראשונה כמו רמי וריטה, להקת משינה, נינט טייב, שרית חדד, מאיה בוסקילה ועוד, היא סיוע לאלו שלא יכולים לציין כראוי את החג, והכניסה אליה תהיה בחינם.

 

לדברי דיין, עיריית תל אביב נותנת ידה לניצול פוליטי של חגיגות העצמאות מצד גאידמק. "הקלות שבה מפריטים אחריות של מדינה ועירייה לטובת אנשים פרטיים, במיוחד אישים פוליטיים, היא בלתי נסבלת", אמרה. "העירייה פוטרת את עצמה מלתת את המקסימום שאפשר לתושבים, כי גאידמק כבר יעשה זאת בשבילה".

 

דיין סבורה כי אם גאידמק מעוניין לשמח את הנזקקים, יש אינספור דרכים לעשות זאת מלבד מסיבת ראווה. "צדק חברתי עושים דרך אגף הרווחה, לפי קריטריונים שקובעים מי זקוק וצריך, אבל הגביר רוצה לשמח את העם. אם כך, אולי יפריטו גם את המו"מ לשחרורו של גלעד שליט לטובת גאידמק", הציעה. 

 

חברי מועצת העיר טוענים כי בשל המסיבה של גאידמק, שינתה העירייה את מתכונת החגיגות המרכזיות ביום העצמאות, ולאור העובדה כי גדולי הזמרים יופיעו בחסותו, העירייה לא תארח אמנים בחגיגות שהיא מארגנת, ותסתפק בשירה בציבור. "מתחם גני יהושוע נמכר בנזיד עדשים ביום המשמעותי ביותר למדינה", אמר ארנון גלעדי. ואילו ויסנר חידד: "תפקידה של העירייה הוא לספק את השירות המקסימלי לאזרח ביום הזה. זהו לא תפקידו של האוליגרך. זה לא צדק חברתי".

 

לטענתם, מדובר באירוע שהופק ממניעים פוליטיים. "מאחורי האירוע עומדות מטרות פוליטיות של גאידמק, ואנו לא מוכנים שיום העצמאות יהפוך עניין פוליטי", אמר ויסנר. "זה ניצול ציני של אירועים ממלכתיים לטובת האדרת הפעילות הפילנתרופית של גאידמק", דברי גלעדי.

 

עיריית ת"א: המשטרה פוסקת

ארקדי גאידמק מסר בתגובה: "אני רוצה שביום העצמאות החגיגות יהיו המוניות. זהו יום חג המציין את הקמת מדינת היהודים - מדינת ישראל. זה כל מה שאני רוצה". 

 

מעיריית תל אביב נמסר, כי המשטרה אישרה לקיים את הארוע, והיא זו שלמעשה פוסקת אם האירוע יתקיים או לא. אישור נוסף ניתן מפארק הירקון, "לכן מבחינתנו ניתנו כל האישורים הרשמיים, ולפיכך לעיריית תל אביב אין שום בעיה שארקדי גאידמק יקיים את המסיבה".

 

לגבי הטענות לפיהן שונתה מתכונת החגיגות בערב יום העצמאות וקוצצו העלויות, נמסר מעיריית תל אביב כי ההחלטה

התקבלה בוועדה מיוחדת, משיקולי פופולאריות והיענות הקהל בשנים שעברו. השנה צפויים להופיע בכיכר רבין עינת שרוף, שרה'לה שרון ויהורם גאון, ובמשכן לאומנויות הבמה תיערך הרקדה המונית. בעירייה טוענים כי עלות האירועים עומדת כל כמיליון שקלים, סכום גבוה יותר ביחס לשנה שעברה.

 

גורמים בעירייה מתחו ביקורת על טענותיהם של חברי המועצה ואמרו כי מדובר בצביעות. לדבריהם, כשלפני שנתיים הושכר הפארק לטובת אירוע של חברה מסחרית, חברי המועצה לא פצו פה. "גם כאשר אמרגן גדול שוכר את שטח הפארק להופעות גדולות ומגיעים עשרות אלפי אנשים - אף אחד לא טוען שלוקחים לציבור את הפארק. זה ניסיון לצבור הון פוליטי של חברי מועצה שרוצים פרסום", אמרו.


פורסם לראשונה 17/04/2007 23:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גאידמק. סיבה למסיבה
צילום: אוהד קינר
צילום: גיל יוחנן
דיין. סיבה להפרטה
צילום: גיל יוחנן
באדיבות "הירוקים"
ויסנר. אין צדק
באדיבות "הירוקים"
מומלצים