שתף קטע נבחר

אילון הסיר כפפות ורמז: ברק תומך בזכות השיבה

עמי אילון, המועמד לראשות מפלגת העבודה, תקף קשות את יריבו המוצהר אהוד ברק על הובלת היציאה החד-צדדית מלבנון, ורמז כי הוא תומך בזכות השיבה: "ברק צריך להכיר בטעותו ולהבין שתמיכה בכניסת פלסטינים לישראל שגויה ומסוכנת", אמר אילון. במטה ברק השיבו: הוא מעולם לא אמר שהוא בעד זכות השיבה או שטויות כאלה

מתחמם הקרב במפלגת העבודה: ח"כ עמי אילון, המועמד לראשות המפלגה, פתח אמש (יום ג') במתקפה חזיתית נגדו יריבו העיקרי, ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק. אילון, שנמנע עד כה מלתקוף ישירות את יריביו, דיבר בפני פעילי מפלגה ברמת השרון והאשים את ברק באחריות ל"מחיר הכבד" שישראל שילמה כתוצאה מהסדרים מדיניים חד-צדדיים.

 

אילון אמר: "כבר שילמנו מחיר כבד על הסדר מדיני חד-צדדי. אם אהוד ברק לא מבין שהמדיניות החד-צדדית היא טעות פטאלית, הוא כנראה לא היה כאן בשנים האחרונות".

 

בדבריו ציין אילון כי הוא מתנגד באופן חד משמעי לזכות השיבה של הפלסטינים, ורמז באופן בוטה כי יריבו ברק דווקא תומך בכך. "ברק צריך להכיר בטעותו ולהבין שתמיכה בכניסת פלסטינים לישראל שגויה ומסוכנת. אני מצפה שגם הוא יבוא יגיד שיש להניע במהירות יוזמה מדינית על בסיס יוזמת ריאד".

 

במטהו של ברק לא בזבזו זמן, והבינו כי אילון החליט להוריד את הכפפות ולנסות ולגרור את ברק להתבטאויות פומביות. ח"כ מתן וילנאי, מראשי מטה ברק, אמר ל-ynet כי "הדברים הם שטויות במיץ עגבניות, אין להם קשר למציאות".

 

לדברי וילנאי, "נושא זכות השיבה לא עומד על הפרק, ולא כך צריך לנהל קמפיין. אילון לא צריך להתנהל בצורה כזו".

 

לדבריו, אין ויכוח בסוגייה במפלגת העבודה. "לא אילון המציא את עמדותיה של המפלגה. העמדות של ברק ידועות, והוא מעולם לא אמר שהוא בעד זכות השיבה או שטויות כאלה". וילנאי ציין עוד: "אני מצטער לשמוע את אילון אומר את הדברים. ההתנגדות לזכות השיבה הוא נושא שיש בו הסכמה גורפת".

 

בהתייחס לנושא היציאה החד צדדית מבלנון אמר וילנאי: "אם אילון סבור שלא היה צריך לצאת מלבנון, זה בסדר. אבל אני לא מאמין שהוא חושב כך. לא כך צריך להתנהל בקמפיין הבחירות הזה".

 

בתוך כך, מנסה יו"ר ועדת הבחירות של מפלגת העבודה, השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, להחתים את כל המועמדים על מסמך לניהול מערכת בחירות נקייה. ברק, באמצעות עו"ד חיים כהן, חתם על המסמך באופן מיידי. אלא שסטרשנוב עצמו מציע לקיים את טקס החתימה רק ב-2 במאי, שבועות אחדים לפני הבחירות עצמן. ברק דורש כי כל המועמדים יחתמו כבר כעת על האמנה לבחירות נקיות, ומקורביו אומרים כי אין צורך להמתין זמן כה רב.

פורסם לראשונה 17/04/2007 23:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון. מתקפה חזיתית
צילום: ניב קלדרון
ברק. שטויות במיץ
צילום: ניב קלדרון
מומלצים