שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  למה יש לנו גבות?
  מה פתאום צומחות לנו שערות על המצח, האם הן עוזרות לנו לראות ומה הן אומרות עלינו? אתם רציתם לדעת, הדוקטור הרים גבה והסביר

  הן תקועות לנו באמצע המצח. הנשים מקפידות לסדר אותן היטב, אצל חלק מהגברים הן בכלל מחוברות והאמת היא שרובנו לא ממש מבינים בשביל מה בכלל צריך גבות. הצפתם אותנו בשאלות, והנה אנחנו לא נשאיר אתכם סקרנים.

   

  הגבות הן שני איזורי שיער צפוף המצויות מעל העיניים. תפקידם העיקרי הוא, כפי שיכולתם לנחש - להגן על העיניים מפני הזיעה הנוטפת מן המצח, מפני הגשם, מפני קשקשי הראש (אף שאלה מופיעים לעתים גם בגבות) ואפילו מחרקים.


  הגנה מקסימלית. גבות                                          (צילום: ויז'ואל/פוטוס)

   

  סידור הגבות הוא ייחודי ונועד להעניק הגנה מקסימלית. הצורה הקשתית האופיינית של הגבות מכוונת בדיוק לניקוז הזיעה והלחות הצידה מן העיניים. כך, הטיפטוף מתבצע לצד העיניים או בסמוך לגשר האף - אך לרוב לא על העיניים עצמן.

   

  השיער הצפוף שעל הגבות תורם אף הוא לספיגה מרובה של הלחות והזיעה הנוטפים מן המצח. הגבות כאמור משמשות הגנה גם מפני כניסת אבק, גרגירים קטנים ואפילו חרקים אל העיניים. קצת קשה לראות את זה, אך הגבות מגינות אפילו מקרינת השמש, שעה שהן מטילות על העיניים צל קל, יחד עם צורת הגולגולת.

   

  אבל בזה לא תם תפקידן של הגבות. הן כמובן מסייעות גם להדגשת ביטוי הרגשות. כך למשל, הטייתן כלפי מטה מסמלת כידוע זעם, הרמת הגבות מעידה על בהלה, וגבה אחת המורמת יותר מהשניה מבטאת תמיהה.

   


   

  • ובעודכם מרימים גבה, אם נותרו לכם שאלות על נפלאות גוף האדם, כתבו לנו . השאלות המעניינות והשכיחות יענו במדורים הבאים. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים