שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חדש בגוגל: בודק איות עברי בחיפוש
  מנוע החיפוש יכול כעת לתקן שגיאות כתיב ושגיאות הקלדה של אי החלפת שפת מקלדת - ובכך תורמת במעט לשיפור השירות בשוק החיפוש המקומי

  גוגל ישראל הוסיפה לאחרונה תכונה של בודק איות בעברית ל-google.co.il. אם תחפשו, למשל, את הביטוי "חיפוס באינטרנת", מנוע החיפוש ישאל אתכם "האם התכוונת לחיפוש באינטרנט", בדומה לתכונה הקיימת זה זמן רב ב-google.com באנגלית.

   

  גוגל משווה את החיפוש שהכנסתם לחיפושים דומים שביצעו גולשים אחרים, ומנסה להציע את צורת האיות הנפוצה ביותר ובמקביל תספק מספר מרבי של תוצאות רלווטיות. השילוב הזה לא תמיד מוצלח במחרוזות חיפוש ארוכות במיוחד ולא אחת נתקלים גולשים בהצעה לאיות חלופי רק כדי לגלות שאין עבורו תוצאות חיפוש כלל.

   


   

  בודק איות מילוני בעברית משולב כבר בשירות דואר האלקטרוני מבוסס הרשת Gmail ובשירות מעבד התמלילים המקוון Google Docs and Spreadsheets.  

   

  הקלדה בשפה הלא נכונה

  במקביל, בגוגל הוסיפו תכונה של תיקון שפת הקלדה לכלי הניסיוני Google Suggest  , המוצע בסרגל הכלים העברי (לפני ההורדה יש לבחור בגירסה העברית) של גוגל. בדרך זו, כאשר תתחילו להקליד את המילה "israel" אך בפועל תקלידו "ןדרשקך", סרגל הכלים העברי של גוגל יציע לכם לחפש את "Israel" וחיפושים קרובים אחרים. חשוב לציין כי התכונה לא תעבוד כשתנסו להקליד מילה בעברית כשהמקלדת נמצאת במצב כתיבה אנגלי.

    

  התכונות החדשות של גוגל יסייעו לה בתחרות מול מנוע החיפוש החדש של וואלה, שהושק לפני כשלושה

   חודשים ומציע תיקון שגיאות כתיב והקלדה באנגלית בלבד. באירוע ההשקה של וואלה הובטחו בזמנו תכונות מורפולוגיות ותיקוני שגיאות גם לחיפוש העברי, אך אלה עדיין אינן זמינות.

   

  תיקון שפת ההקלדה בוואלה, עם זאת, עובד עבור שתי השפות. כשתקלידו מחרוזת חיפוש בשפה הלא נכונה (עברית או אנגלית) תקבלו, לצד התוצאות הרגילות, גם את התוצאות של המילה בשפה בה התכוונתם להקליד (אנגלית או עברית, בהתאמה).

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חדש בגוגל: בודק איות עברי בחיפוש"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים