שתף קטע נבחר

עמי אילון: אני רציתי צוללות, ברק התנגד

המירוץ על הנהגת העבודה ממשיך לנפק כותרות. הפעם תורו עמי אילון שהופיע ב"שבתרבות" בבאר שבע, ותקף את יריבו למירוץ, אהוד ברק: "אני חשבתי בניגוד לעמדתו של הרמטכ"ל ברק, שמדינת ישראל לא יכולה להיכנס למאה ה-21 בלי צוללות גדולות"

חבר הכנסת, עמי אילון, המתמודד על ראשות מפלגת העבודה, מתח היום (שבת) ביקורת על יריבו, אהוד ברק. "אני חשבתי, בניגוד לעמדתו של הרמטכ"ל ברק, שמדינת ישראל לא יכולה להיכנס למאה ה-21 בלי צוללות גדולות בתכנון ישראלי וייצור גרמני והצוללות ישנן". הוא אמר את הדברים בתשובה לשאלה במסגרת "שבתרבות" בבאר שבע ולא הסכים להרחיב בנושא.

 

לדברי אילון, "אנחנו כל כך חזקים שרוב הציבור לא מבין את עוצמתה של מדינת ישראל, כך שאין חשש לגבי מדינת ישראל כמדינה. ציונות זו שאלה אחרת לגמרי. כאן מדובר על סדר יום אזרחי. הדיון הביטחוני הוא הרבה מעבר לפוליטי".

 

הוא שב ומתח ביקורת מלגלגת על ברק, "לא באתי לפוליטיקה על מנת לא לומר כלום. יש יתרון בלבוא ולומר 'שיניתי את דעתי' מאשר מלכתחילה לא לומר שום דבר", אמר אילון, "שמעתי שאהוד ברק הודיע לעם בערב הזיכרון בחיפה שכל הבעיה שהייתה במלחמה היא של חוסר ניסיון. אז אני אומר, הממשלה הזו היא אחת הממשלות המנוסות ביותר מבחינה פוליטית, והממשלה הזו היא שהובילה אותנו למלחמה כושלת. מה שחסר לצוות הזה שהוביל למלחמה הוא שכל ישר ואומץ לב אינטלקטואלי על מנת לקום ולומר מה הם חשבו".

 

אילון: קדימה לא תשרוד  

אילון הוסיף ואמר כי אם יזכה בראשות העבודה, יעשה כל מאמץ להשאיר את ברק במפלגה. "גם אם לא אנצח", אמר אילון, "באתי לשירות מילואים של עשר שנים לפחות. מפלגת העבודה זה הבית שלי, אני לא הולך לשום מקום ואשאר חלק מהנהגת העבודה.

 

"אני לא אזום אף פעם שום פיצול במפלגה, אלא אנסה לשכנע שדרכי היא הנכונה. אני נגד פיצולים, נגד מפלגות קטנות ונגד מפלגות חדשות. המסורת שיש בעבודה אינה קיימת בקדימה, ולכן קדימה לא תשרוד".

 

בהמשך דבריו התייחס אילון גם לנושא הסורי ואמר כי זו טעות שמדינת ישראל לא מקבלת את הצעתו של הנשיא הסורי, אסד, לשוב לשולחן המשא ומתן. "הטיעון שנשיא ארצות הברית לא מרשה הוא טיעון פתטי שאפילו הנכד שלי אינו מבין אותו. אנחנו לא נמצאים בקיץ 2000. אנחנו לא מתחילים את הדיונים מאז אלא מהיום. יש רמת הגולן, יש ישראל, יש סוריה ויש מזרח תיכון".

 

בימים האחרונים התלהט מחדש העימות בין המתמודדים על הנהגת העבודה, בעיקר בין פרץ, ברק ואילון. אהוד ברק אמר ביום חמישי בכנס זיכרון בפנימייה הצבאית שליד בית הספר הריאלי בחיפה, כי המדינה נמצאת בשבר שנובע בין היתר "מחוויית הכישלון במלחמה האחרונה". לדבריו, הדבר החסר ביותר למדינת ישראל הוא מנהיגות בעלת ניסיון.

 

פרץ הגיב בזעם ואמר ל-ynet כי "לברק, שמתהדר כל כך בניסיון שיש לו, יש גם ניסיון בבריחות, כמו הבריחה מלבנון. לא ראיתי שהניסיון שלו מנע את מדיניות עצימת העיניים בלבנון. הקונספציה שהתחילה בימיו של אהוד ברק, היא זו שהביאה לתהליך שבסופו של דבר התעוררנו למציאות בה חיזבאללה מחומש, מצוייד ויושב על גדרותיה של מדינת ישראל במחפורות שנבנו במשך שנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפלגת העבודה היא הבית
צילום: הרצל יוסף
לא רצה צוללות? ברק
צילום: דורון גולן
מומלצים