שתף קטע נבחר

המשטרה: מתחזקים החשדות נגד הירשזון

בפעם השלישית יגיעו היום ראש אגף החקירות במשטרה וראש צוות החקירה של שר האוצר, אברהם הירשזון, לעדכן את היועץ מזוז. במשטרה גורסים שהתחזקו החשדות נגדו בנושא עמותת ניל"י והסתדרות העובדים הלאומית, שבה כיהן יו"ר. הוא חשוד בגניבה ובקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות

ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, וראש צוות החקירה של שר האוצר, אברהם הירשזון, תת-ניצב יואב סגלוביץ', יגיעו היום (יום א') אחר הצהריים ללשכתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ויעדכנו אותו בהתפתחות החקירה בעניינו. במשטרה ממשיכים לטעון שיש די ראיות לכאורה להגשת כתב אישום נגד הירשזון.

 

זו פגישת העדכון השלישית, שבה מעדכנים בצוות החקירה את היועץ מזוז בהתפתחויות. הירשזון צפוי להיחקר בקרוב בפעם החמישית במשרדי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלוד, השבוע או בשבוע הבא. לפני כשבוע וחצי נחקר הירשזון במשך שש שעות. החקירה בעניינו מסתעפת גם לחשדות הקשורים בהעלמות מיסים ובהלבנות הון, ולכן השתתפו בחקירה גם צוות חוקרים של רשות המיסים.

 

במשטרה גורסים שהתחזקו החשדות בנושא עמותת ניל"י והסתדרות העובדים הלאומית, שבה כיהן יו"ר. הוא חשוד בגניבה, בקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, מירמה והפרת אמונים וברישום כוזב במסמכי תאגיד. על-פי החשד - עמותות ההסתדרות הלאומית שימשו צינור להעברת כספים במרמה לבכירים בארגון, שבראשו עמד הירשזון במשך שנים רבות. החקירה מתנהלת נגד עמותת ניל"י, מצעד החיים, קרן וולקר (המעניקה מלגות לסטודנטים נזקקים) וקרן הפנסיה יובלים.

  

לפי שעה, המשטרה טרם טיפלה בנושא החשדות למעילה בכספי עמותת מצעד החיים. בין השאר פורסם בעניין זה כי הירשזון קיבל לידיו מזוודה מלאה בכספי העמותה. גורמים המקורבים לחקירה אמרו ל-ynet כי "החקירה תימשך עוד מספר שבועות, וגם אם החשדות נגד השר הירשזון מתחזקים, בסופו של דבר ההחלטה להגיש כתב אישום נגד השר היא בידי הפרקליטות, גם אם המשטרה תמליץ להאשימו".

 

גם בפעמים הקודמות שהירשזון נחקר, אמרו גורמי משטרה המקורבים לחקירה שגובש די חומר ראיות נגדו. לדבריהם, בידי המשטרה היו די ראיות עוד לפני החקירה. מטרת החקירה הקודמת היתה על פי אותם גורמים בירור של כמה פרטים להשלמת התמונה ולקבלת תגובתו של הירשזון לעניין החשדות נגדו. הירשזון עצמו הוסיף להכחיש את החשדות. בנוגע לכספים אשר הגיעו לחשבונו המשיך לטעון שהועברו אליו מבנו עופר, וקרובת משפחה שחיה בשווייץ וסייעה לו בזמן שאשתו הייתה חולה.

 

נגד הירשזון תלויה עתירה לבג"ץ, הקוראת להשעותו מתפקידו. המדינה אמורה להשיב לעתירה בסוף החודש. למרות הלחץ הציבורי, לפי שעה הירשזון אינו מראה סימנים שהוא עומד לפרוש בקרוב.


פורסם לראשונה 21/04/2007 20:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרצ'יק
הולך ומסתבך. הירשזון
צילום: גלעד קוולרצ'יק
צילום: חיים צח
יש ראיות. יוחנן דנינו
צילום: חיים צח
יקבל את חומר החקירה. מזוז
צילום: חיים צח
מומלצים