שתף קטע נבחר

דיווח: בשארה שוקל לא לשוב מחשש למשפט

אינטלקטואלים מצרים הטוענים כי נפגשו עם יו"ר בל"ד בקהיר, טוענים כי חבר הכנסת העלה את האפשרות שלא ישוב לישראל. זאת לדבריהם, שכן הוא אינו מוכן להסתכן בכך שיועמד לדין. בשארה שיתף אותם בחשדות נגדו, הבהיר כי לא יתפטר מהכנסת וטען כי החקירה מונעת משיקולים פוליטיים

יו"ר בל"ד, חבר הכנסת עזמי בשארה, שוקל שלא לשוב לישראל, מחשש שיועמד לדין. כך אמרו הלילה (ראשון) גורמים מצרים שנועדו עימו אתמול במהלך שהותו במדינה.

 

לטענת האינטלקטואלים המצרים, בשארה נפגש עימם במשרדי איגוד העיתונאים של מצרים, ושם סיפר על החשדות המיוחסים לו. המשתתפים בפגישה סירבו להזדהות, בשל רגישות הפרשה כלשונם.

 

עוד אמר בשארה, על פי הדיווח, כי "לא אסתכן לחזור לישראל כל עוד האיומים הללו תלויים ועומדים". לטענת בשארה, החשדות נגדו "מונעים משיקולים פוליטיים ונועדו לשים סוף לקריירה הפוליטית" שלו. בשארה אמר עוד, כי אין לו כוונה להתפטר מהכנסת.

 

מוקדם יותר אתמול דיווח אתר האינטרנט "ערב 48", המקורב לתנועת בל"ד, כי בשארה וחבר מפלגתו, ח"כ ואסל טהא, נועדו בקהיר עם שר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-רייט. לפי הדיווח, קיבל שר החוץ המצרי את השניים במשרדו.

 

במהלך הפגישה, שנמשכה כשעה, דנו הנוכחים "בהתפתחויות המדיניות האחרונות באזור, במאמצים הדיפלומטיים האחרונים וכן ביוזמת השלום הערבית. כן הוחלפו דעות באווירה של הבנה וכבוד הדדי". עוד צוין כי שני חברי הכנסת הגיעו לקהיר שלשום במסגרת ביקור שבו ייוועדו עם גורמים רשמיים ועממיים, בנוסף לפגישות עם אנשי רוח ותרבות.

 

בית משפט השלום בפתח-תקווה התיר לפני שבוע לפרסם כי מתנהלת חקירה נגד בשארה. עם זאת, בית המשפט לא התיר לפרסם פרטים על החקירה. השופטת בדיון אמרה: "כל חשיפה שלא בעיתה עלולה לפגוע בצורה ממשית בהתקדמות החקירה וגם בזכויות נחקריה".

 

בשארה נחקר לפני כחצי שנה במשרדי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) בפתח תקווה, בעקבות נסיעתו לסוריה וללבנון. בשארה אמר לפני שנחקר כי מי שהיה צריך לשמוע את ההתרשמות שלו מהביקור זה ראש הממשלה או שר, ולא השוטרים.טרם כניסתו לחקירה כינה בשארה את החוק לפיו אין לנסוע לסוריה ולבנון כחוק פוליטי. "את החוק הזה עשו פוליטיקאים קטנים. שר הפנים, רוני בר-און, היה נותן לי אישור לפעול פוליטית? הוא היה רוצה שאפילו בישראל אני לא אבקר. זה מאבק פוליטי, הם נאבקים בנו. שיפעלו בעניינים שלהם ויעזבו לנו את הפוליטיקה".

 

ביום רביעי האחרון הודיע ח"כ גלעד ארדן (ליכוד) כי יגיש הצעת חוק שלפיה חברי הכנסת יוכלו להדיח ח"כ מכהן, אשר הוגש נגדו כתב אישום ואולם הוא בחר שלא להופיע להליכי המשפט. ארדן יגיש את ההצעה לכנסת בימים הקרובים, בעקבות פרשת החקירה נגד בשארה. "עלול להיווצר מצב שכנגד ח"כ בשארה יוגש כתב אישום, ואולם הוא לא יופיע להליכי משפטו בשל היותו בחו"ל ולמעשה, באופן אבסורדי, הוא יישאר חבר כנסת אפילו עד תום הקדנציה", הסביר ארדן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא יסתכן. בשארה
צילום: איי אף פי
מומלצים