שתף קטע נבחר

משרד התמ"ת מזהיר מפני מדליק פחמים מסוכן לבטיחות

המשרד פרסם אזהרה בעיתונים לפיה פחם ועץ נוזלי הארוז במכיל פלסטיק צהוב עם פקק אדום, מהווה סכנה לבטיחות הציבור

משרד התמ"ת מזהיר את הציבור מפני שימוש במדליק פחמים מסוים. במודעה שפירסם היום (א') המשרד בעיתונות, נכתב תחת הכותרת "אזהרה", כי "הציבור מוזהר שלא להשתמש במדליק פחם ועץ נוזלי הארוז במכיל פלסטיק צהוב עם פקק אדום, המסומן 'מדליק פחם ועץ נטול ריח ועשן, 300 סמ"ק, ש.ח ת.ד 27219 ת"א'.  המוצר אינו עומד בתקן רשמי ומהווה סכנה לבטיחות הציבור".

 

לקראת יום העצמאות ול"ג בעומר חלה עלייה חדה במכירת פחמים למנגל ומודצרי הדלקה. לכן, יש לדעת כי התקן הרשמי ת"י 5201 החל על החומרים להצתת פחמים או עץ, לשימוש במכשירי צלייה וקלייה ("מנגל", "ברביקיו", "גריל") מגדיר דרישות בטיחות ושיטות בדיקה של חומרים אלה. התקן קובע את דרישות הבטיחות, הביצועים, האריזה והסימון החלות על חומרי הצתה בצורת מוצק, נוזל, נוזל צמיג או ג'ל.

 

על חומרי ההצתה יש לסמן את המלים "חומר מצית פחמים ואש", את הוראות השימוש (בעברית) ואת האזהרות הללו: "הרחק מהישג ידם של ילדים", "לפני הנחת מזון על האש, יש לוודא שהחומר המצית התכלה במלואו", "אחסן הרחק מאש וממקורות חום", "סכנה! אין להתיז על אש גלויה או על גחלים לוהטות" (סימון זה אינו חל על מוצר מוצק). על כל האזהרות להיות בשפה עברית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עם מה אתם מדליקים את המנגל?
צילום: אביהו שפירא
מומלצים