שתף קטע נבחר

הרב דרוקמן: מצווה לחגוג את יום העצמאות

בחוברת שהופצה בין כל ישיבות ואולפנות בני-עקיבא יצא הרב חיים דרוקמן נגד קולות ה"ברוגז" בציונות הדתית וקבע: "חובה להודות לקב"ה על מדינת ישראל, להדגיש את ערכה ואת עצם קיומה"

מוכרחים להיות שמח: ראש ישיבות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן, קובע בחוברת מיוחדת שכתב על רקע "קולות הברוגז" שנשמעו במחנה הדתי-לאומי כי "חייבים לחגוג את יום העצמאות. זו מצווה".

 

בפתח החוברת שהופצה בין כל ישיבות ואולפנות בני עקיבא, ושיצאה לאור על ידי ישיבת אור עציון והקרן לפיתוח נצרים, כותב ראש ישיבות בני עקיבא: "אני פותח בבירור סיבת השמחה ביום העצמאות, מפני שנשמעים הדים התוהים "וּלְשִׂמְחָה מַה זֹּה עֹשָׂה?" שאלה זו, הנובעת מתוך כאב, נשאלת על ידי אלו שחוגגים את יום העצמאות בכל שנה, ומול המציאות שלפנינו, בה אנו במו ידינו מכרסמים בעצמאותנו, פוגעים בה ומשפילים אותה, ובמיוחד אחרי כל מה שעבר עלינו , הם תוהים: 'וּלְשִׂמְחָה מַה זֹּה עֹשָׂה?

 

"אם כן, כיון שקיימת חובה תורנית לקבוע את יום העצמאות, ולפי זה חובת ההודאה לקב"ה וחובת השמחה ביום זה היא מדאורייתא – אין הדברים תלויים בהרגשתנו כלל".

 

בהתייחסו לאירועי הההתנתקות אומר הרב דרוקמן: "כל אלה מעשי ד' המה, וכל מי שמתכחש לאמת העובדתית הזו – הרי זו כפירה וכפיות טובה כלפי מעלה, גם אם מדובר ביהודי שומר מצוות. אדרבא, מיהודים כאלה, ששם שמים על שפתותם ובליבם, גדולה יותר התביעה להכרה במעשי שמים על כן, דווקא כיום ראוי להשתדל להדגיש את ערכה של המדינה, את האור שבעצם קיומה, ומתוך כך להסיק מסקנות ביחס למה שנדרש מאיתנו בעניין זה".

 

בהתייחסו לקולות הייאוש שנשמעים פה ושם בקרב הציבור הציוני דתי, אמר: "רצוני להדגיש מה ענייננו אנו בתהליך זה. תפקידנו הוא לפעול להנסת הצללים. אבל צריך לדעת, שכדי שלא יהיה צל, אין דרך אחרת מאשר להרבות אור. ישנם יהודים שרואים את הצללים, ואני מאמין שהדבר מכאיב להם, אך הם חושבים שמספיק לקטרג על הצללים. הם רואים את הצללים מבלי לראות את האור הגדול, ומבלי לדעת איך מתמודדים עם הצללים ומתגברים עליהם".

 

מנכ"ל מרכז ישיבות בני עקיבא, אלחנן גלט, ציין כי בכל מוסדות בני עקיבא מדגישים השנה את הצורך לשמוח ביום העצמאות ואת החובה להמשיך ולשרת בצה"ל בכל המסירות וההקרבה.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב דרוקמן
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
לא להתייאש!
צילום: גיל יוחנן
מומלצים