שתף קטע נבחר

"מקווה שבשארה ימצא מקלט בחיזבאללה"

חברי הכנסת מהימין לא הסתירו את שביעות רצונם הרבה מהתפטרותו של עזמי בשארה מחברות בבית המחוקקים. ח"כ אריה אלדד: "אני קורא לכל חבריו בסיעות הערביות בכנסת ללכת בעקבותיו". גם במפלגת השלטון הובעה קורת רוח. ח"כ עתניאל שנלר: "מדינת ישראל לא ייחלה למתנה טובה יותר ליום הולדתה ה-59". כמה מחברי הכנסת בחרו לציין דווקא את אובדנו של עמית מבריק

הידיעה על כך שחבר הכנסת עזמי בשארה הגיש את התפטרותו היום (א') בשגרירות ישראל בקהיר עוררה גלי תגובות במערכת הפוליטית.

 

לח"כ יובל שטייניץ (ליכוד) ברור מה יש לעשות כעת. "על ישראל לשקול את לכידתו של בשארה לשם העמדתו לדין", אמר מי שהיה יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

 

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי-מפד"ל): "אני מברך את בשארה על החלטתו, וקורא לכל חבריו בסיעות הערביות בכנסת ללכת בעקבותיו, ולשחרר את כנסת ישראל מנוכחותם של אלו המסייעים לאויבי המדינה. אני מקווה שבשארה ימצא מקלט מדיני בסוריה או אצל חבריו מחיזבאללה".

 

יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, הביע קורת רוח רבה מצעדו של בשארה. "טוב שבשארה הבין כי מקומו בכלא, ולא בכנסת. על שלטונות החוק לשים יד על בשארה ולמצות עמו את הדין. מיד בתום הפגרה אזרז את הליכי החקיקה להצעת החוק שלפיה ח"כ שביקר במדינת אויב לא יוכל להיבחר לכנסת".

 

גם במפלגת השלטון נמצא מי שבירך על צעדו של בשארה. ח"כ עתניאל שנלר (קדימה): "מדינת ישראל לא ייחלה למתנה טובה יותר ליום הולדתה ה-59. מעתה ידע כל חבר כנסת ערבי כי מי שרומס ברגל גסה את ביטחון המדינה תחת כנפי החסינות, יסיים מאחורי סורג ובריח".

 

ח"כ אבשלום וילן (מרצ) הביע צער על התפטרותו של יו"ר בל"ד, לצד הבנת המהלך. "הכנסת איבדה את אחד הפרלמנטרים המבריקים בה, אבל נכון עשה בשארה כשהתפטר. אסור שהקונפליקט הקשה של ערביי ישראל בין עמם למולדתם יתנהל על מצע חשדות בלתי פוסקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
"שימצא מקלט בסוריה". אלדד
צילום: אתר הכנסת
"למצות את הדין". אורלב
צילום: גיל יוחנן
צילום: יואב גלאי
"לשקול לכידה". שטייניץ
צילום: יואב גלאי
צילום: אלי אלגרט
"מתנה לחג". שנלר
צילום: אלי אלגרט
מומלצים