שתף קטע נבחר

פרץ: חובתנו לעשות הכל כדי למנוע שכול נוסף

יממה אחרי שרקטת קסאם פגעה בבית בעיר, אמר שר הביטחון בטקס יום הזיכרון בעיר: "תושבי שדרות מוכיחים עד כמה כוחו של העורף הינו מרכיב חשוב בביטחון". בשנה הבאה, הבטיחו מארגני הטקס, יופיעו הרוגי הקסאמים ברשימת הנופלים

תחת אבטחה כבדה, נוכחות בולטת של כוחות הביטחון וכשבאוויר נשמעים היטב קולות המסוקים החגים מעל צפון רצועת עזה, התקיימה הערב (יום א') עצרת יום הזיכרון בשדרות. 41 החללים שספרה העיר עד היום אינם כוללים את ההרוגים מירי הקסאמים והמארגנים הבטיחו כי בשנה הבאה הם כבר יופיעו ברשימה. 

 

תושב שדרות, שר הביטחון עמיר פרץ, היה הנואם המרכזי ומטבע הדברים גם התייחס לירי הרקטות שהתחדש השבוע. אתמול נורו שתי רקטות קסאם לעבר העיר ואחת מהן אף פגעה ישירות באחד הבתים בבית. "עירנו שדרות נשאה מחיר כבד וגם תושבי שדרות שותפים איתנים להגנת גבולות המדינה", אמר פרץ בטקס הערב. "מאז ימי הפדאיון (המסתננים ממדינות ערב) ועד ימי הקסאם עומדים תושבי שדרות בקו החזית ומוכיחים עד כמה כוחו של העורף הינו מרכיב חשוב בביטחון".

 

פרץ הזכיר כי בעבר נקראה שדרות עיר ספר וכיום היא עיר חזית הצופה אל גבול העיירה בית חנון שממנה נורות רקטות הקסאם שגרמו לאבידות. "רק אתמול ספגנו מטח נוסף שפגע בבית משפחת בביאן. שוחחתי עם יגאל (אב המשפחה), שמעתי את כאבו אך גם את שבועתו שבה אמר לי 'כאן אני נשאר'", סיפר פרץ.

 

שר הביטחון אמר כי מבחינתו הסתיימה ההבלגה אל מול ירי רקטות הקסאם. "זאת לא ברירת גורל, נעשה הכול כדי לשנות את הגזֵרה הזו באמצעים מדיניים ומלחמתיים. כשר הביטחון אני מאמין כי שש השנים של עצימת העיניים הסתיימו. לא תהיה חסינות לאיש, נפעל מעבר לגבול, נאיץ את הפיתוח האנטי-רקטי שלא טופל בשנים האחרונות. יש עכשיו יותר אימונים, יותר הצטיידות.

 

"אני לא רוצה ליזום מלחמות אבל אני לא מציע למנהיגי האזור לחשוב על מלחמה כי התגובה תהיה כואבת וקשה. אני מאמין שהסכסוך יסתיים בפשרה ובשלום. יש סיכוי להתחדשות ופריצת דרך מדינית, זוהי חובתנו כלפיי המשפחות וכלפיי הנופלים לעשות הכול בכדי למנוע שכול נוסף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ. "הסתיימה עצימת העיניים"
צילום: אמיר כהן
מומלצים