שתף קטע נבחר

מחליפו של עזמי בשארה: עו"ד סעיד נפאע

נפאע, דרוזי תושב הכפר בית ג'אן שבגליל העליון, ידוע כמי שפועל מזה שנים לחיזוק הזהות הלאומית-ערבית בקרב בני העדה ונאבק בגיוס החובה לצה"ל, החל על הדרוזים. במסגרת מאבקו, ריצה שלוש תקופות מאסר בשנת 1972

עורך הדין סעיד נפאע, מספר 4 ברשימת מפלגת בל"ד לכנסת, יהיה האיש שיחליף את חבר הכנסת עזמי בשארה בבית המחוקקים, לאחר שהתפטרותו של האחרון תיכנס לתוקפה מחר (יום ג').

 

נפאע, בן 54, תושב הכפר הדרוזי בית ג'אן שבגליל העליון, ידוע כמי שפועל מזה שנים לחיזוק הזהות הלאומית-ערבית בקרב בני העדה ונאבק בגיוס החובה לצה"ל, החל על הדרוזים.

 

כמו כן, היה נפאע בעבר חבר במפלגה הקומוניסטית וייסד את ארגון "ברית הדרוזים החופשיים", שפעל לחיזוק השורשים הערביים בעדה. עקב סירובו לשרת בצה"ל, ריצה שלוש תקופות מאסר שונות בשנת 1972. גם ארבעת בניו סירבו להתגייס וריצו בשל כך עונשי מאסר, עד ששוחררו לבסוף משירות. נפאע, בוגר אוניברסיטת תל אביב, הוא בן לפלסטיני ולאם ממוצא סורי, שעקרה לפלסטינה עקב המרד הסורי הגדול ב-1925.

 

בהתייחס להתפטרותו של יושב ראש מפלגתו מהכנסת, אמר נפאע כי "ההתפטרות איננה דבר מפתיע, שכן בשארה הציע זאת ללשכה המדינית של בל"ד כבר בחודש ספטמבר 2006".

 

אתר האינטרנט "ערב 48", המקורב למפלגה, דיווח כי נפאע, החבר בוועדה המרכזית ובלשכה המדינית של בל"ד, שיבח את תפקודו הפרלמנטרי של בשארה. לדבריו, המסע המתוזמן נגד הפלסטינים בתוך הארץ (הערבים אזרחי ישראל - ר.נ.), נגד הכוחות הלאומיים בכלל ונגד עזמי בשארה בפרט, שהחל אחרי מלחמת לבנון השנייה, מדגיש כי מדינת ישראל מתייחסת לפלסטינים החיים בתוכה כאוייבים ולא כאזרחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים