שתף קטע נבחר

מכה למיקרוסופט: Dell חוזרת ל-XP

חברת Dell תשוב לספק לשוק הצרכני מחשבים עם מערכת ההפעלה Windows XP. הסיבה הרשמית: דרישה הולכת וגוברת מצד לקוחות שאינם רוצים לקבל את המחשבים שלהם עם מערכת ההפעלה Vista

Dell תאפשר לקבל מחשבים חדשים עם Windows XP - כך הודיעה ענקית המחשוב בסוף השבוע שעבר. הסיבה: ביקוש גדול מצד הלקוחות, שאינם מעוניינים לקנות את המחשבים שלהם עם מערכת ההפעלה החדשה Windows Vista.

 

מתחילת השבוע הזה יכולים לקוחות Dell לרכוש שני דגמים שולחניים מסדרת Dimension וארבעה ניידים מסדרת Inspiron, עם גירסאות Home או Pro של XP. זאת חרף העובדה שמיקרוסופט פועלת באופן נמרץ להוצאת Windows XP מהשוק, ובשבוע שעבר הודיעה רשמית שמסוף השנה היא תפסיק להפיץ ליצרני המחשבים הגדולים גירסאות OEM שלה (כלומר, לא ניתן יהיה לקבל אותה כשהיא מותקנת על מחשבים חדשים).

 

מעשית, Dell הצטרפה למתחרותיה הגדולות HP ולנובו כבר לפני מספר שבועות, וחזרה לספק מחשבים חדשים עם XP ללקוחות ארגוניים במקרה שדרשו זאת. החידוש נוגע בעיקר ללקוחות הפרטיים, שבחודשים האחרונים יכלו לרכוש מחשבי Dell עם Vista בלבד.

 

הסיבה הרשמית: הגולשים רוצים

המהלך של Dell ממשיך מהלך דומה מהחודש שעבר, בו החברה הודיעה על כוונה לספק מחשבים חדשים עם מערכת ההפעלה לינוקס. בשני המקרים, שינוי המדיניות הושפע - לטענת החברה לפחות - מהלך הרוחות בקהילה המקוונת IdeaStorm המשמשת את Dell כדי לקבל משוב מלקוחותיה.

 

משתמשים רשומים יכולים להצביע "בעד" או "נגד" הצעות הגולשים שמופיעות ב-IdeaStorm. ההצעה שכותרתה "Dom't eliminate XP just yet", זכתה לכעשרת-אלפים תומכים במהלך החודשיים האחרונים, עד ש-Dell נעתרה ופרסמה הודעה מתאימה בעמוד "Ideas in Action" באתר, המתייחס לרעיונות שהתקבלו.

 

ה-Inquirer: מערכת Vista היא כשלון, מיקרוסופט בצרות

מגזין הרשת הבריטי The Inquirer פרסם בסוף השבוע פרשנות פרי עטו של צ'רלי דמריאן שכותרתה "מיקרוסופט מודה ש-Vista היא כישלון".

 

דמריאן התייחס למהלך של Dell, ולהכרזה של ביל גייטס מהשבוע שעבר על כך שהסינים יוכלו לקבל את Windows XP על מחשבים חדשים תמורת שלושה דולר בלבד. המסקנה שלו משני האירועים הללו: "מיקרוסופט מודה במה שטענו כל הזמן: Vista היא... בדיחה שאף אחד לא רוצה לקנות".

 

Dell לא הייתה יכולה להציע את XP ללקוחותיה ללא הסכמת מיקרוסופט, הוא קובע. לכן, כנראה שהמכירות של מערכת ההפעלה החדשה פחות מוצלחות ממה שפורסם, וכנראה שלמיקרוסופט אין את היכולת שהייתה לה בעבר לקבוע מה יצרנים כמו Dell ימכרו. מיקרוסופט בצרות הוא קובע - היא מאבדת במהירות מכוחה ועושה מהלכים שגויים.

 

The Inquirer, אתר-האח הדעתני של The Register, העלה מספר פעמים בעבר את הטענה ש-Vista היא מערכת הפעלה מפוקפקת. בטור של דמריאן היא מכונה Windows ME II, פרפרזה על שמה של מערכת ההפעלה של מיקרוסופט שהוצגה בשנת 2000 ולא זכתה להצלחה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים