שתף קטע נבחר

ח"כ יואל חסון רוצה כפול: יומיים עצמאות

לפי הצעת החוק של ח"כ יואל חסון נחגוג את יום העצמאות במשך יומיים. לדבריו, "סיפור תקומתה וקיומה של מדינת ישראל ראוי לחגיגה גדולה יותר"

אוהבים מנגלים? בקרוב ייתכן שיום העצמאות יתארך ליומיים: יוזמת חקיקה חדשה של ח"כ יואל חסון (קדימה) מציעה להאריך את חגיגות יום העצמאות מיום אחד ליומיים. לדבריו, "סיפור תקומתה וקיומה של מדינת ישראל ראוי לחגיגה גדולה יותר מאשר חגיגה של יום אחד בודד". 

 

"חוק יום העצמאות" אשר נחקק בשנת 1949 קובע כי יום העצמאות יהיה יום שבתון אחד ויחול מידי שנה ב-ה' באייר. הצעת החוק של ח"כ חסון מציעה להוסיף ליום זה יום שבתון נוסף.

  

"יום העצמאות הוא אחד הימים החשובים בתולדות כל מדינה, ובפרט במדינה שנלחמת ללא הפסקה על קיומה", הסביר ח"כ חסון בשיחה עם ynet את הסיבות ליוזמה. "בגלל שמדובר בחג היחידי שהוא אינו דתי, יכול הציבור לחגוג אותו ללא שום מגבלות, וכל אזרחי המדינה יכולים לחגוג אותו ולהינות ללא שום איסור או מגבלה. לכן ראוי להאריך את משך החגיגות ולהעמידם על יומיים במקום יום אחד כיום".

 

ח"כ חסון הצביע על סיבה נוספת לדבריו אשר הניעה אותו ליזום את החוק: "לצערי המשפחות השכולות ששילמו מחיר כבד מאוד עבור עצמאותנו, אינן יכולות לחגוג כמו שצריך את יום העצמאות, בגלל המעבר החד בין יום הזיכרון ליום העצמאות – שהוא מעבר קשה בין עצב לבין שמחה. הסמליות הרבה והמשמעות הגדולה בחיבור בין יום הזיכרון ויום העצמאות אינם מאפשרים להפריד בניהם. לכן הפתרון הטוב ביותר הוא הארכת החג ביום שבתון נוסף".

 

יוזם הצעת החוק אמר כי בכוונתו לפנות ליו"ר ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים, השר יעקב אדרי, כדי לבקש את תמיכתו במהלך. בנוסף, יבקש חסון את תמיכת הממשלה והקואליציה בהצעת החוק. "אני מאמין שיש להצעת החוק סיכוי טוב מאוד לעבור מכיוון שהרעיון שגלום בבסיסה חשוב מאוד. זה יהיה סמלי מאוד אם הצעת החוק תעבור ותיושם בפעם הראשונה בשנה הבאה - חגיגות 60 למדינה - ונחגוג את יום העצמאות במשך יומיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים