שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפלסטינים: שוויץ הזמינה את הנייה
  משרד החוץ הפלסטיני טוען בהודעה רשמית, כי שוויץ הזמינה את ראש ממשלת האחדות הפלסטינית לביקור רשמי במדינה בחודש הבא. האם החרם הבינלאומי על הרשות בהנהגת החמאס עומד להיסדק?
  ראש הממשלה הפלסטיני, איסמעיל הנייה, הוזמן לביקור רשמי בשווייץ בחודש מאי - כך טענו הערב (יום ו') מקורות פלסטינים. מדינות רבות באירופה הודיעו כי לא ינהלו מגעים ישירים עם ממשלת האחדות הפלסטינית, בה חברה תנועת החמאס, עד שזו תכיר בישראל ובהסכמים שנחתמו עימה.

   

  משרד החוץ הפלסטיני פרסם הודעה רשמית ולפיה שר החוץ הפלסטיני, ד"ר זיאד אבו עמר, קיים בימים האחרונים שורה של פגישות עם בכירים שווייצרים, כדי לתאם את ביקורו של ראש הממשלה הפלסטיני עם נציגי המדינה בחודש מאי. פגישה כזו, אם תצא אל הפועל, תשים לאל את מאמצי ישראל להמשיך ולהחרים את הרשות הפלסטינית ברחבי העולם, בשל חברות החמאס בממשלת האחדות.

   

  בממשלה הפלסטינית הביעו בימים האחרונים סיפוק מהדיווחים ולפיהם המדינות האירופיות מתכוונות לפתוח בהדרגה מגעים עם הפלסטינים. יועצו של הנייה, ד"ר אחמד יוסף, אף רמז בשבוע שעבר כי ראש הממשלה יבקר בקרוב במדינה אירופית.

   

   

  זאת, למרות ההודעה הרשמית של שרי החוץ של האיחוד האירופי, שנפגשו בתחילת השבוע, ודרשו מהממשלה הפלסטינית למלא אחר דרישות הקוורטט, שעיקרן הכרה בישראל והפסקת המתקפות עליה.

   

  הנייה עצמו איים כי אם לא יהיה שינוי דראסטי במדיניות האירופית כלפי ממשלת האחדות, ישקלו הפלסטינים את מדיניותם הבינלאומית. פרשנים פלסטינים העריכו, כי בכך רמז לכך שהתשתית המדינית והבינלאומית עליה מושתתת הרשות הפלסטינית, יידון מחדש. יחד עם זאת הביע הנייה באותה נשימה תקווה למדיניות אירופאית חיובית יותר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנייה. שינוי מדיניות?
  צילום: איי אף פי
  צילום: European Communities©
  האיחוד האירופי. מסרים ברורים
  צילום: European Communities©
  צילום: סי די בנק
  שוויץ. יוצאת מן הכלל?
  צילום: סי די בנק
  מומלצים