שתף קטע נבחר

"גורל אולמרט יהיה כגורל גולדה וחבריהּ"

בימין ובשמאל קוראים לראש הממשלה להתפטר - פחות מ-48 שעות לפני פרסום הדו"ח החלקי של ועדת וינוגרד. ח"כ אריה אלדד: "אסור לאולמרט לקבל שום החלטה בענייני מדינת ישראל, למעט החלטה אחת - ללכת הביתה". ח"כ זבולון אורלב: "לא יעלה על הדעת שראש הממשלה שנכשל בניהול המלחמה ימשיך להנהיג את המדינה"

גם בימין וגם בשמאל נשמעו אמש (שבת) קריאות לראש הממשלה להתפטר מתפקידו, בעקבות הפרסום בחדשות ערוץ 10 לגבי מסקנות הדו"ח החלקי של ועדת וינוגרד שיפורסמו ביום ב'. ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי-מפד"ל): "אם חשיפת דו"ח הביניים מדויקת, עם ישראל מקבל אישור לכך שאין לו מנהיג. אולמרט פזיז, חסר שיקול דעת ואסור לו לקבל שום החלטה בענייני מדינת ישראל, למעט החלטה אחת - ללכת הביתה".

 

יו"ר מרצ, ח"כ יוסי ביליין, השמיע דברים דומים. "אסור לאולמרט להישאר בתפקידו אפילו לא יום אחד נוסף. אם לאחר פרסום מסקנות הוועדה - שהוא עצמו מינה לנוחותו - ישאר אולמרט על כסאו, יוביל אותו הציבור החוצה. גורל אולמרט יהיה כגורלם של גולדה וחבריהּ אחרי מלחמת יום הכיפורים. אולמרט יאלץ לפנות את מקומו למי שיהיה לו העוז להוביל מהלך מדיני".

 

יו"ר המפד"ל ח"כ זבולון אורלב, מביט קדימה בממד האופרטיבי. לדבריו, אם אולמרט לא יתפטר מיד לאחר פרסום מסקנות דוח הביניים ביום ב', הוא עצמו יביא להצבעה בכנסת - עם פתיחת כנס הקיץ בשבוע השני של מאי - הצעת חוק שהגיש לפיזור הכנסת. "ועדת וינוגרד נתנה לראש הממשלה ולשר הביטחון ציון נכשל, ולכן עליהם להתפטר. הוועדה אמרה להם 'עד כאן'. לא יעלה על הדעת שראש הממשלה שנכשל בניהול המלחמה ימשיך להנהיג את המדינה".

 

ח"כ דני יתום, המועמד לראשות העבודה: "מהממצאים הראשונים שפורסמו ניתן להבין כי הממשלה - ובראשה ראש הממשלה, שר הביטחון ושרת החוץ - היתה חותמת גומי וגילתה רשלנות, חוסר אחריות וחוסר מקצועיות. מסיבה זו על כל הממשלה להתפטר.

 

"כמי שמכיר היטב את התמונה המדינית והביטחונית מהתפקידים שמילאתי בעבר, אני יודע שניתן היה לפעול אחרת ולהביא לתוצאות טובות הרבה יותר. הציבור צריך להצביע בעבור מנהיגות חדשה, אחראית ואמיצה, שרואה בתפקיד שליחות ולא קריירה".

 

ח"כ גלעד ארדן (ליכוד): "דו"ח הביניים של הוועדה רק מאשש את תובנת הציבור שאליה הגיע כל מי שחזה בניהול הכושל והמזעזע של מלחמת לבנון השנייה. כל יום נוסף שאולמרט יושב בכסא ראש הממשלה, מסכן את מדינת ישראל. איש משרי הממשלה ושותפיהם הקואליציונים שממשיכים לדבוק בכיסאותיהם לא ינוקה ממשפט הציבור על הישיבה בממשלה שגורמת נזק מדיני וביטחוני כבד למדינת ישראל".

 

ח"כ אפי איתם (איחוד לאומי-מפד"ל): "מסקנות הוועדה על הכישלון של אולמרט, פרץ וחלוץ מאמתות את תחושת הציבור כי הממשלה נכשלה ועליה ולהתפטר. אין צורך להמתין למסקנות הפורמליות וכפי שהציבור קבע, יש ללכת לבחירות חדשות בהקדם".


פורסם לראשונה 28/04/2007 23:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
"הציבור יוביל אותו החוצה". ביילין
צילום: עופר עמרם
"עד כאן". אורלב
צילום: גיל יוחנן
צילום: עטא עוויסאת
"נזק מדיני וביטחוני למדינה". ארדן
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים