שתף קטע נבחר

נעצרו שני חשודים שהונו יהלומנים במיליוני שקלים

אל נשיא בורסת היהלומים הגיעו תלונות על עבריינים שמרמים וסוחטים יהלומנים וחברי בורסה בסכומי עתק. לאחר חקירה פרטית ראשונית הוא פנה למשטרה, שעצרה שני חשודים

מפלג ההונאה של משטרת מרחב תל אביב עצרה היום (ג') שני פעילים בשוק האפור בחשד שביצעו מעשי סחיטה, מרמה והונאה של יהלומנים בהיקף של מיליוני שקלים. עד כה ידוע על שלושה מקרים בהם ביצעו החשודים הונאות מתוחכמת במיוחד.

 

לפני כארבעה חודשים הגיעו לנשיא בורסת היהלומים הישראלית, אבי פז, תלונות על כך שגורמים עבריינים מאיימים ומנסים לבצע מעשי סחיטה, מרמה והונאה של יהלומנים וחברי בורסה. פז פתח בחקירה חשאית לבדיקת החשדות, בסייועם של החוקר שמואל גוזמן, וראש אגף חקירות לשעבר, ניצב יוסי סדבון.

 

במהלך החקירה התברר כי שני החשודים שכרו משרד בבניין הסמוך לבנייני בורסת היהלומים, וניהלו משם את פעילותם במסווה של עסקים חוקיים הקשורים לבורסה. החוקרים הפרטיים העבירו את ממצאי החקירה הראשונית למפלג ההונאה של המשטרה, שהמשיכה את החקירה.

 

בדרך כלל נהגה הבורסה ליהלומים לשמור על חשאיות ולטפל ב"כביסה המלוכלכת" באופן עצמאי, על ידי החרמת העבריינים והרחקתם מהבורסה. אלא שבמסגרת מדיניותו של אבי פז, המעוניין ליצור בורסה שקופה ופתוחה לביקורת המשטרה ורשויות החוק, נעשה שינוי במדיניות וזאת, על מנת למנוע הישנות של מקרים מסוג זה.

 

בבורסה מדגישים כי החשודים שנעצרו אינם חברי בורסה ואינם יהלומנים, אלא גורמים הידועים למשטרה כפעילים בשוק האפור, וכי המעשים שבוצעו לכאורה על ידי החשודים, התבצעו מחוץ למתחם בורסת היהלומים הישראלית. "לא נאפשר לגורמים עברייניים לפגוע ביהלומנים ובחברי בורסה", אמר פז, " אעשה כל מה שנדרש כדי להגן על ענף היהלומים הישראלי ועל העוסקים בו". 

 

בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פז. בורסה שקופה
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
הונאות במיליוני שקלים
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
מומלצים