שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרס בגרמניה לסופרת ליזי דורון

  פרס על שם ז'נט שוקן יוענק לסופרת הישראלית על מכלול עבודתה. "יצירתה נותנת קול לאלה שאינם יכולים להשמיע אותו בעצמם", נכתב בנימוקים

  באירוע חגיגי שייערך ביום ראשון הקרוב, 6 במאי, בגרמניה יוענק לסופרת הישראלית ליזי דורון פרס על שם ז'נט שוקן על מכלול עבודתה. הפרס מוענק לסופרים משנת 1991, וברשימת הזוכים בו אימרה קרטש, חנה קראל ולואיס ביגלי. הפרס, בסכום 7500 יורו, הוענק לסופרת הישראלית על יצירתה שלדברי השופטים, "נותנת קול לאלה שאינם יכולים להשמיע אותו בעצמם".

   

  ז'נט שוקן היא יהודיה תושבת העיר רמרהאפן בגרמניה, שנשארה עם עלייתו של המשטר הנאצי לסעוד את בתה החולה ולא הספיקה להימלט. בשנת 1941 הוצאה להורג ביחד עם בתה על ידי הנאצים. הפרס על שמה מוענק מדי שנה ביום שבו נשרפו בעיר ספרים שלא עלו בקנה אחד עם האידיאולוגיה הנאצית.

   

  באירוע הענקת הפרס ייערך מפגש וערב קריאה עם הסופרת בספרייה העירונית של רמרהאפן ובמהלך הערב יציגו שחקני התיאטרון של דרזדן קטעים מתוך ההצגה "אמי, המתים שלה ואני" המבוססת על ספריה של דורון, "למה לא באת לפני המלחמה" ו"ימים של שקט". ספריה של ליזי דורון עוסקים בניצולי שואה ובדור השני. בימים אלה רואה אור בהוצאת "כתר" ספרה החדש, "התחלה של משהו יפה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דורון. נותנת קול לאלה שאינם יכולים לדבר
  לאתר ההטבות
  מומלצים