שתף קטע נבחר

צילום: אבי אוחיון, לע"מ

פרץ מציג: כך שיבח אותי דו"ח וינוגרד

לקראת הפריימריז, במטה הבחירות של שר הביטחון מנסים להפיק רווח פוליטי מדו"ח וינוגרד: אלפי הודעות דוא"ל עם ציטוטים מחמיאים נשלחו למתפקדי העבודה

שר הביטחון, עמיר פרץ, נעלם מאור הזרקורים לאחר פרסום מסקנות ועדת וינוגרד, אולם הוא לא מפסיק לרוץ בפריימריס לראשת מפלגת העבודה. מטהו של פרץ החל לשלוח הלילה (ד') אלפי הודעות דואר אלקטרוני הכוללות ציטוטים מתוך דו"ח הביניים של ועדת וינוגרד, בניסיון להבליט את החלקים החיוביים יותר כלפי פרץ בדו"ח הקשה.  

 

לדו"ח המלא: ליחצו כאן

טלטלת וינוגרד: כל הדיווחים והפרשנויות

 

לא מדובר בציטוטים המבקרים את פרץ על חוסר ניסיונו ועל חוסר תפקודו במלחמה, אלא דווקא ציטוטים המשבחים את שר הביטחון על פעולותיו. הציטוטים האלה נלקחו מתוך העמודים הפנימיים של הדוח, שממטהו של שר הביטחון מאמינים כי "אף אחד לא באמת קרא".

 

תחת הכותרת "החלקים שלא ראית מדו"ח וינוגרד", מופיעים יותר מעשרה ציטוטים הלקוחים מן החלק בדו"ח העוסק בעמיר פרץ. כך למשל, מופיע הציטוט "צריך להניח לטובתו של שר הביטחון שאם

 היה ניתן לו זמן מספיק היה רוכש את הכשירות הנדרשת" (סעיף 159 לדו"ח). ציטוטים נוסף מתוך הדו"ח המשבח את פרץ: "השר שאל שאלות נוקבות, הפגין מידה רבה של תפיסה מהירה, שיקול דעת ושכל ישר" (סעיף 143 לדו"ח). "שר הביטחון גילה לעתים תובנות שאנשים מנוסים ממנו לא גילו, והייתה לו תרומה משמעותית לדיונים ולהחלטות בנושא מטרות התקיפה" (סעיף 146 לדו"ח).

 

במטהו של פרץ אומרים כי הודעות הדואר האלקטרוני יופצו בקרב אלפי מתפקדים של מפלגת העבודה, על מנת לחשוף בפניהם חלקים בדו"ח שלא פורסמו.

 

לדברי תום וגנר, דובר הקמפיין של פרץ, "הציבור

 צריך לדעת שמבחינת שר הביטחון, מדובר בדו"ח מעורב, שמחמיא לשר הביטחון על תפקודו על פני עמודים רבים. גם בנקודות בהן מותח הדו"ח ביקורת על פרץ, יש סתירות פנימיות רבות".

 

החלקים בדו"ח שבמטה פרץ מקווים שהציבור ישכח, קבעו, בין היתר, כי "שר הביטחון בתקופה הנבדקת לא דרש ולא בחן תוכניות של הצבא, לא וידא את מוכנותו ואת היערכותו ולא בדק בראייה כוללת את ההלימה ודרכי הפעולה שהוצעו ואושרו ליעדים שנקבעו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ. "שאל שאלות נוקבות"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים