שתף קטע נבחר

עוד מכה לרדיו המקוון: Pandora.com - לאמריקנים בלבד

מפעילי שירות הרדיו המקוון הודיעו למשתמשים כי החלו לחסום גישה לשירות מחוץ לארה"ב. "אנחנו מצטערים עמוקות על כך", הם מסרו במכתב לגולשים

עוד בשורה רעה לחובבי הרדיו המקוון. מנויי שירות Pandora קיבלו אמש (ד') הודעה בדואר האלקטרוני המבשרת להם כי החל מהיום (ה') ייחסמו מהשירות גולשים מרוב המדינות שמחוץ לארה"ב. יש לציין כי בזמן כתיבת שורות אלה, השירות עדיין זמין עבור ישראלים.

 

שירות Pandora מאפשר לגולשים ליצור תחנות רדיו אישיות על פי העדפות מוזיקליות, בהתבסס על פרויקט "גנום המוזיקה" שמנתח את הבחירות האישיות של כל מאזין ומנסה להשמיע לו שירים חדשים המתאימים לטעמו המוזיקלי.  

 

"יש לנו חדשות מאכזבות במיוחד בשבילך", נכתב בהודעה החתומה על ידי טים ווסטרגרן, מייסד Pandora, "בשל אילוצי רישוי בינלאומיים, אנחנו מצטערים עמוקות לבשר לומר שעלינו להתחיל לחסום באופן אקטיבי את השירות מחוץ לארה"ב...  על פי כתובת ה-IP שלך, אתה גולש מישראל".

 

לא יכלנו לבדוק מהיכן המאזינים

שירות Pandora מעולם לא היה זמין באופן רשמי עבור ישראלים או תושבים מחוץ לארה"ב, אך גם לא נחסם בפניהם.

 

בעמוד העזרה של האתר נכתב כי רישיונות ההשמעה שלהם מאפשרים להם להמשיע את המוזיקה רק עבור תושבים אמריקנים, אך גולשים שהזינו בטופס ההרשמה מיקוד של כתובת בארה"ב יכלו להשתמש בשירות ללא כל הפרעה. גולשים שהשתמשו בשירות על בסיס קובץ cookie בלבד וללא הרשמה יכלו להאזין למוזיקה גם ללא

הזנה של מיקוד.

 

במכתב מדגישה החברה כי היא פועלת בהתאם לחוק האמריקני, והיא פועלת לרכוש רישיונות השמעה בינלאומיים, שיאפשרו לה להציע את השירות לכל הגולשים, אך היא נתקלת במכשולים מכיוון שאין גוף בינלואמי שמאגד את זכויות האומנים. כאשר יום זה יגיע, מבטיחים ב-Pandora, התחנות האישיות יישמרו עבור המשתמשים כדי שהם יוכלו לחזור ולהאזין להן.

 

הגולשים מחוץ לארה"ב - לא משתלמים

מועצת זכויות היוצרים בארה"ב (CRB) דחתה בחודש האחרון את ערעור תחנות הרדיו המקוונות על ההחלטה שהתקבלה ב-2 במרץ, לייקר את התמלוגים הנגבים מהן עבור השמעת שירים ברשת. כתוצאה מההחלטה, שיעור התמלוגים יגדל ב-15 במאי בהיקף של 300 עד 1,200 אחוזים, באופן רטרואקטיבי החל מינואר, 2006.

 

"עד עכשיו", נכתב לגולשים, "לא יכלנו לדעת מהיכן מגיע כל מאזין, בהסתמך רק על המיקוד שסיפק בהרשמה". קשה להאמין של-Pandora לא הייתה אפשרות טכנולוגית לדעת מי הם המאזינים.

 

העובדה שהרווחים של Pandora מגיעים מפרסומות ומהפניית הגולשים לרכישת דיסקים ושירים בחנויות מקוונות - כמו iTunes (הזמינה בארה"ב בלבד), מחזקת את ההשערה כי ענייני הרישוי הם תירוץ בלבד, ובחברה הבינו שלאחר ייקור התמלוגים, ויחד עם עלויות רוחב הפס - הגולשים הבינלאומיים פשוט לא משתלמים להם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים