שתף קטע נבחר

אישום: אסי אבוטבול הוא ראש ארגון פשע

העבריין אסי אבוטבול הולך ומסתבך. היום הוגש נגדו כתב אישום חמור ביותר. הוא נאשם שעמד בראש ארגון פשע, הלבין הון וסחט בכוח במסגרת ארגון פשיעה. 22 פרשיות מתוארות ב-164 עמודי כתב האישום

כתב אישום חמור ביותר הוגש הבוקר (יום ו') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד העבריין אסי אבוטבול. הוא נאשם בכך שעמד בראש ארגון פשע, הלבנת הון, סחיטה בכוח במסגרת ארגון פשיעה, הצתה וניסיון הצתה, כליאת שווא ומתן שוחד. כתב האישום, המתפרש על פני 164 עמודים מפרט 22 פרשות של סחיטה, איומים והלבנת הון לכאורה.

 

יחד עם אבוטבול נאשמים עוד 23 בני אדם ובהם, עורך הדין ברק בופמן, ששימש כיועץ של ארגון הפשיעה. התובעים, עורכי הדין צחי עוזיאל, קרן בר-מנחם ונורית קורנהאוזר, מפרקליטות מחוז מרכז ביקשו מבית המשפט להורות על מעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגד חלק מהנאשמים.

 

על-פי כתב האישום במסגרת ארגון הפשיעה הם סחטו בכוח ובאיומים אנשי עסקים וקבלנים בארץ ובחו"ל. אבוטבול עצמו נאשם ב-18 אישומים שונים, לפיהם ניהל את הארגון, הנחה את הכפופים לו והכל במטרה לקדם את פעילויות הארגון על פי מידע שקיבל מהכפופים לו. הוא ניהל הכל מביתו וכעת שוהה במעצר בית באזור המרינה בהרצליה.

 

הנאשם השני בפרשה, אלברט סיטבון, נאשם ב-20 אישומים שונים. הוא שימש איש השטח של אבוטבול ויד ימינו והעביר את הפקודות לחברי הארגון. עורך הדין בופמן נאשם ב-7 אישומים. הוא שימש כמכוון ומפקח על הפעילות בארגון, איתר אנשי עסקים בארץ ובחו"ל בעלי פוטנציאל לסחיטה, ומסר את הפרטים שלהם כדי שהארגון יפעל לסחיטתם בכוח. לטענת הפרקליטות, הוא לקח חלק פעיל במעשים פליליים.

 

האזנות לטלפון הנייד של אבוטבול 

לטענת הפרקליטות יש בידיה ראיות לכאורה כנגד שישה מהנאשמים ובהם, האזנות סתר לטלפון הנייד של אבוטבול שבוצעו במשך חודשים שבהם הוא נשמע מתכנן ומבצע חלק מהעבירות המיוחסות לו. כמו כן, הפרקליטות נסמכת על עדותו של חבר הארגון פרנק מטודי שהודה בביצוע המעשים ונגדו הוגש כתב אישום נפרד. בידי הפרקליטות עדויות של המתלוננים ובהם ד"ר ג'קי סרוב מנהל חדר מיון בבית החולים איכילוב בתל-אביב.  


אסי אבוטבול (משמאל) בבית המשפט (צילום: ניב קלדרון)

  

עורכי דינו של אבוטבול - דוד יפתח, משה שרמן, ורויטל סוויד, אומרים בעקבות כתב האישום, שהוא ייגמר בקול ענות חלושה וכי בידי הפרקליטות אין חומר הקושר את אבוטבול למעשים. יפתח: "אסי טוען שאין לו שום קשר לאנשים המוזכרים בכתב האישום. הוא מעולם לא פנה אליהם, לא היה איתם במגע ויש פה ניסיון של המשטרה להביא לכתב אישום חמור תחת הכותרת ארגון פשיעה שמאפשר להם להכניס לתיק מה שהם רוצים". עורך הדין משה שרמן: "מדובר באישומים מופרכים של המשטרה והיאחב"ל ואנחנו עוד נוכיח את זה בבית המשפט".

 

עורכי הדין בני נהרי וקרן נהרי המייצגים את עורך הדין ברק בופמן אומרים בשמו כי הוא מכחיש כל קשר לפרשה וכי שמו השתרבב אליה "על לא עוול בכפו".

 

אבוטבול נעצר לפני למעלה מחודש בחשד שהשתייך לארגון פשיעה בראשותו, אשר עסק בסחיטת כספים תוך שימוש באיומים מאנשי עסקים מהארץ ומהעולם, בהם גם קבלני בניין. על-פי החשד סחטו אבוטבול וחמישה עצורים נוספים מיליוני שקלים אותם הלבינו בדרכים שונות. אחד מהנסחטים אף נאלץ לברוח מארץ מחשש שייפגע או ייחטף.

 

מאז מעצרם של אבוטבול וחבריו על ידי היאחב"ל (היחידה לחקירת פשעים בינלאומיים) הובאו החשודים מספר פעמים לדיונים בהערכת מעצרם. אבוטבול עצמו, בשל החשד כי עמד בראש ארגון הפשיעה, שהה במעצר בנפרד באגף בכלא איילון ומשם הוצא לחקירות.

 

במהלך חקירת הפרשה עלה גם החשד כי אבוטבול שילם כספים למנהל מחלקת המיון באיכילוב, דוקטור ג'קי סרוב, כדי שייתן לו אישורים על-כך שביקר בבית החולים בזמן היותו במעצר בית, טרם מעצרו בפרשה הנוכחית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסי אבוטבול באזיקים
צילום: ניב קלדרון
הפרקליטים מצוידים בתיקים למכביר
צילום: ניב קלדרון
ייגמר בקול ענות חלושה. דוד יפתח
צילום: לירון אלמוג
אישומים מופרכים. משה שרמן
צילום: ירון ברנר
צילום: עטא עוויסאת
אין ראיות. רויטל סוויד
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים