שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המרצים במכללות לימין הסטודנטים: נסייע לכם
  לאחר שהמרצים באוניברסיטאות הביעו התנגדות לאולטימטום שהוצב לסטודנטים לחזור ללימודים, מצטרפים גם המרצים במכללות לרשימת התומכים במאבק: "מגנים את הנסיון האנטי-דמוקרטי לשבור את השביתה"

  המרצים במכללות מתייצבים לצד הסטודנטים: המועצה המתאמת של הסגל במכללות האקדמאיות והאקדמיות לאמנות, הביעה היום (שבת) תמיכה במאבק הסטודנטים השובתים. זאת, למרות ובניגוד לאולטימטום שהציבו לשובתים ראשי האוניברסיטאות. 

   

  בהודעה שפרסמו חברי המועצה, נמסר כי הם מסכימים עם מאבק הסטודנטים "להחזרת הקיצוץ הדרמטי בתקציב ההשכלה הגבוהה בישראל ועם המאבק בנושא שכר הלימוד". המרצים הוסיפו כי הם מגנים את "הנסיון האנטי-דמוקרטי של ראשי האוניברסיטאות וחלק מראשי המכללות לשבור את השביתה". זאת, בהתייחסם לאיום שהשמיע בשבוע שעבר ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) לפיו סטודנט שלא יגיע ללימודים ביום שני מסתכן באובדן הסמסטר.  

   

  ראשי האוניברסיטאות פרסמו מודעות בעיתונים, לפיהן מי שכן יגיע ללימודים יזכה להארכה של שבועיים בסמסטר והתחשבות בכל הנוגע להשלמת חומר הלימודים וציוני המבחנים.

   

  חברי המועצה המתאמת קראו היום לכל הנוגעים בדבר "לנהל משא ומתן ישיר ומהיר לסיום המשבר". כמו כן, נמסר כי מרצי המכללות יסייעו לסטודנטים בהשלמת חומר הלימוד של הסמסטר. בכך, הצטרפו המרצים במכללות לעמיתיהם באוניברסיטאות, שהודיעו אתמול כי הם מתנגדים להודעת ור"ה ולנסיון לשבור את שביתת הסטודנטים.

   

  פרופסור יורם מיתקי ממכללת רופין אמר ל-ynet: "אחנו מאמינים בצדקת מאבק הסטודנטים. זה מאבק שלא מיועד רק לשכר הלימוד אלא להחזרת תקציבים שקוצצו בצורה דרמטית מתקציב ההשכלה הגבוהה. לא ראינו בעין יפה את ניסיון ועד הנשיאים לשבור שביתה. הם היו צריכים לתמוך בה".

   

  מיתקי הוסיף כי "כנראה שיש שיקולים צרי עין בשל התחייבויות של מרצים לצאת להוראה בחו"ל בסוף הסמסטר, על חשבון התמונה הכוללת, ועל כך אנו כועסים. בנוסף, אנו מוחים על התנהגותם הלא נאותה של ועד נשיאי האוניברסיטאות".  

   

  הסטודנטים, ששביתתם תיכנס מחר ליומה ה-22, מוחים על הכוונה להעלות את גובה שכר הלימוד ועל הקמת ועדת שוחט לרפורמה בהשכלה גבוהה  - שמסקנותיה, לטענתם, ידועות מראש. הסטודנטים דורשים להיפגש עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ולדרוש ממנו להחזיר 1.2 מיליארד שקלים מתקציבי ההשכלה הגבוהה שקוצצו בשנים האחרונות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפגנת סטודנטים במכללות. תמיכה מלמעלה
  צילום: ניב קלדרון
  מומלצים