שתף קטע נבחר

למישהו יש אש? ביקור אצל אספן מצתים

לעדי חובה יש בבית 8,000 מצתים משומשים, שאף אחד מהם לא עובד. שיא גינס? הוא נמצא הרחק מהבלגית שמחזיקה בביתה 58 אלף מצתים

ל"ג בעומר היום, וכהרגלנו בקודש חיפשו גם הפעם אספן עם זיקה לחג. וכהרגלנו, גם מצאנו. תכירו את עדי חובה (38), אספן מצתים, שבניגוד גמור לאספנים שפגשתי שחרדים לשלמותו של כל פריט ומתייחסים אליו בהערצה, הוא לקח את האיסוף למחוזות אחרים והפך את האוסף למה שהוא קורא "עממי". בדירתו הקטנה התיישבנו על האוסף (פשוטו כמשמעו) כשביתו רני עזרה בבחירת המצתים שיצולמו. "שמע", הוא אומר, "כפי שאתה רואה אני לא אספן של מצתי זיפו יוקרתיים או מצתים נדירים ומיוחדים. אני אוסף כל מצת באשר הוא ואוהב אותו כמו את כל השאר".

 

 

עדי כובש אותך ביחס לאוסף. לא מדובר במישהו שמתחיל למצמץ בעצבנות כשאתה מתקרב יותר מדי לפריט, וצוחק על עצמו בכל הקשור לנושא: "אני מטייל עם המשפחה בים. יש חוף ביפו שזכה אצלנו לכינוי חוף המצתים כי תמיד אנו חוזרים משם עם שלל מצתים". לשאלתי על הסיכון שבאוסף צוחק עדי ומסביר שכל מצת עובר בקפדנות תהליך של הוצאת כל הגז כדי שחלילה לא יהיה בלאגן. "זה ממש מעצבן, רוטנת אשתו עפרה, "כל פעם כשבא אורח ורוצה להדליק סיגריה אין אף מצת שעובד וצריך להדליק מהכיריים מה שאומר שהסנדלר כאן ממש הולך יחף".

 

עדי החל לאסוף מצתים לאחר מסיבה פרועה במיוחד שנערכה לפני 15 שנה, כשבבוקר למחרת מצא לא פחות מ-12 מצתים פזורים על השטיח. עדי הכניס אותם לוואזה יפה ומיד החלו האנשים שביקרו אותו להתרשם ומילאו אותה. "הדבר הזה תפס אינרציה שיצאה מכלל שליטה ונוצרו מעגלים ענקיים של אנשים שאני כלל לא מכיר בעבודה ובסביבה שלא הפסיקו להביא לי מצתים, במקרה אחד פגשתי מישהו עם 300 מצתים שכה התפעם מהאוסף שמסר לי את האוסף שלו, ולימים גם הפך לגיסי".

 

באוסף יש מצתים שונים ומשונים וחלקם מבלבלים עד שמוצאים כיצד לתפעל אותם - מטלפון סלולארי, דרך מכונת גילוח ושלל עצום של פריטים שבסופו של דבר הוציאו אש בימי הזוהר שלהם. נהניתי מהאוסף בגלל המחשבה וההשקעה במוצר הפשוט – והיו מצתים שם שפשוט אי אפשר לשכוח כמו מצת בצורת אצבע משולשת המונפת כלפיך כשאתה מצית אותו.

 

"אני אוהבת לשחק עם בובות וגם עם המצתים שאבא אוסף", מסבירה רני בת החמש תוך שהיא משתעשעת בגריפת הכמות הבלתי נתפסת חזרה לקרטונים. "אבא תמיד אוסף מצתים וכל פעם כשאני מטיילת ורואה אז אני מביאה לו", היא אומרת.

 

ההתגייסות להגדלת האוסף הולידו 8,000 מצתים - מה שמעורר את השאלה כמה גדול הוא האוסף? לדברי עדי, "בשלב מסוים התארגנתי לשלוח מכתב לגינס וציינתי שם שיש לי 8,000 מצתים וכבר התכוננתי נפשית להופיע בו, אלא שלחרדתי הרבה גיליתי שיש איזו בלגית אחת, שיש לה – אתה שומע? 58,000 מצתים. אני קורא לעם ישראל לעזור לי לתפוס שם את המקום הראשון ולהדיח את בלגיה".

 

אז אם יש לכם מצתים ישנים ומקולקלים, או סתם בא לכם לשמח את עדי ומשפחתו - אתם מוזמנים ליצור עימו קשר והוא מבטיח לבוא ולקחת או לכסות את המשלוח במידה וימצא עניין בדבר.

 

offadi@gmail.com

 

יש לכם אוסף מעניין ואתם רוצים לפרסם אותו? שילחו מייל עם הפרטים שלכם לאי מייל: money@y-i.co.il - ואם המערכת תמצא בכך עניין, ניצור עימכם קשר.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים