שתף קטע נבחר

עוד מחאה: הווטרינרים לעתיד צועדים לירושלים

כ-30 סטודנטים לווטרינריה מהפקולטה לחקלאות ברחובות החלו הבוקר בצעדת-מחאה לעבר בית ראש הממשלה בירושלים. "לממשלה הזאת אין מדיניות לגבי החינוך, שהולך לעזאזל". שביתת הרעב שהבטיחו הסטודנטים בבאר שבע טרם החלה

הסטודנטים לווטרינריה מהפקולטה לחקלאות ברחובות, החליטו להביע את מחאתם במאבק לעתיד ההשכלה הגבוהה בצעדה. הבוקר (יום ד') החלו כ-30 מהם לצעוד מבית החולים הווטרינרי בבית דגן אל ביתו של ראש הממשלה בירושלים.

 

תומר מילשטיין, סטודנט שנה ב', מספר כי המאבק של חבריו רחב אף יותר ממחאה נקודתית על ועדת שוחט: "לממשלה הזאת אין מדיניות לגבי החינוך, שהולך לעזאזל. משתמשים בסטודנטים בתור פלסטר לתקציב של האוניברסיטאות, כלומר לא יוצרים איזושהי תוכנית שתוציא את האוניברסיטאות מהגירעון שהן נמצאות בו, לא עושים תוכנית רצינית". מילשטיין מוחה על כך שמסקנות ועתד וינוגרד, שקבעו הפחתה מדורגת בשכר הלימוד - אינן מיושמות.

 

הצעדה נועדה בין היתר לעורר את דעת הקהל והציבור, מסביר מילשטיין: "אין פה התעוררת ציבורית בגלל שבהתחלה המאבק הזה לא נוהל כמו שצריך. בנוסף, יש לנו מדינה מאוד אדישה, אנשים אדישים ועסוקים בדברים אחרים, ואפשר להבין אותם, אבל זה לא הופך את המאבק שלנו למאבק לא מוצדק".  


הסטודנטים צועדים לירושלים, הבוקר (צילום: אבי מועלם)

 

לירון ברנע, גם היא סטודנטית בשנה ב', קוראת לכל הסטודנטים להצטרף לצעדה שהחלה היום: "אני צועדת כי צריך לצאת מהפאסיביות. בגלל שהעלאת שכר הלימוד לא מתוכננת לקרות בשנתיים הקרובות, אז למעשה כל מי שמפגין, לא עושה זאת בשביל עצמו, וזה מעיד על משהו", מוסיפה ברנע. לדבריה, הצועדים מקבלים תגובות חמות מהרחוב "אנשים מעודדים אותנו, ואומרים לנו כל הכבוד".

 

יצוין כי הפקולטה לחקלאות הינה חלק מהאוניברסיטה העברית בירושלים. אמש שלחו נשיא האוניברסיטה, פרופ' מנחם מגידור, ורקטור האוניברסיטה פרופ' חיים רבינוביץ', מכתב לסטודנטים במוסד,שבו הם מפצירים בהם לחזור לספסל הלימודים.

  

השניים הביעו "דאגה עמוקה" מהמצב וכתבו: "נקודת הזמן בה אנו נמצאים היא קריטית מבחינת יכולתנו לסיים את שנת הלימודים הנוכחית. הבוקר התקיימה ישיבת הוועדה המתמדת אשר החליטה על הארכת הסמסטר בשבועיים, דבר המחייב התגייסות מלאה של הסגל האקדמי למאמץ המשותף להשלמת חומר הלימודים".

 

במכתב נאמר שנכונות המרצים לצעד מביעה את מחויבותם לעזור לסטודנטים. "על מנת ללמד את כל החומר על פי התכנים האקדמיים שנקבעו ולאפשר קיומם של שני מועדי בחינות, אנו חייבים לחדש את ההוראה ועכשיו", כתבו מגידור ורבינוביץ'.

 

קבוצת סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע הכריזה שתפתח בשביתת רעב, בניסיון להקצין את צעדי המחאה שנוקטים השובתים. עם זאת, שביתת הרעב המתוכננת עדיין לא יצאה לדרך.

 

כזכור, בימים האחרונים ניהלו הסטודנטים משא ומתן עם נציגי לשכת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, במטרה להביא לסיום המאבק. כפי שפורסם ב-ynet, לסטודנטים הוגשה הצעת הסכם אך הם סירבו לפרטיו. ביום שני התכנסו נציגי הסטודנטים ודנו בהצעה עד לשעות הקטנות של הלילה. בתום דיון סוער הוחלט בהצבעה ברוב מוחץ (למעט נציג הטכניון) לדחות את ההצעה ולהמשיך במחאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תומר מילשטיין. לממשלה אין מדיניות
צילום: אבי מועלם
לירון ברנע. לצאת מהפאסיביות
צילום: אבי מועלם
מומלצים