שתף קטע נבחר

השמעת בכורה: 2 שירים מהחדש של אהרן רזאל

בקרוב יושק רשמית אלבומו החדש של אהרן רזאל. למי שכבר לא יכול לחכות לשירים החדשים, ynet יהדות מגיש השמעה ראשונה ובלעדית של שני שירים מהדיסק. לחצו play, תיהנו, וגם תזכו לדעת מה התשובה לשאלה "האם מותר להפריד את הקרם מהביסקוויט של הקרמבו בשבת?"

שבועיים נותרו לספירת העומר, וכך גם למי שסופר את הימים לקראת אלבומו החדש של אהרן רזאל שצפוי להיחטף מהחנויות מיד אחרי שבועות. הדיסק השישי במספר של רזאל (כולל אלבום הופעה חיה אחד) נקרא "להיות מחובר" והוא כבר הודפס באלפי עותקים. אז עד שתקנו אותו, תוכלו ליהנות מהשמעת בכורה בלעדית ב-ynet יהדות.

 

רזאל, אחד מגדולי הזמרים של המוזיקה היהודית המתחדשת, אומר ל-ynet כי בעיניו הדיסק החדש הוא בוגר יותר מהקודמים. "האלבום הזה דורש האזנה מרוכזת יותר כי יש בו כל מיני רבדים", הוא מסביר. "זה אלבום מעט עמוק יותר מהקודמים וזה מתבטא גם במילים וגם בלחנים".

 

לדברי רזאל, השירים בדיסק החדש נוגעים בתכנים רוחניים אישיים. כך לדוגמה, שיר הנושא של הדיסק אינו מתעסק רק בחיבור לאלוקים, אלא גם בחיבור לדברים גשמיים יותר - לעולם הזה, למשפחה, לאדם עצמו ולאדמה. "אני כבר אבא לשלושה ילדים, וזה מאוד השפיע על היצירה שלי", הוא מסביר. 

 

את האלבום חותמים שני שירים שעוסקים בהתנתקות - "שירת הים" ו"איפה ניגנתי בקיץ האחרון" - שהוצאו כבר מזה זמן בפורמט של סינגל. "לא מדובר בשירים פוליטיים, אלא בכאלה שעוסקים בכאב של המפונים ובעצם מדברים לכולם. אני שר כאן על מה שהיה", אומר רזאל ל-ynet. "עם זאת, יש בשירים האלה מחאה, ולמעשה אני קצת יותר תופס פה עמדה. אפילו אותי זה הפתיע שזה יצא לי ככה. זה קו חדש מבחינתי". 

 

מילים ולחן: אהרן רזאל

אפרופו קו חדש, רזאל מציג באלבום הזה חומרים אישיים, שבדיסקים הקודמים כמעט ולא נכחו. את מילותיהם של יותר ממחצית השירים באלבום הוא כתב בעצמו, וזה בהחלט מעיד על בשלות מסוימת. גם מבחינת הנגינה הוא חוזר מעט למקורות שלו, כשבדיסק ישנה נוכחות נכבדת של הפסנתר וכלים קלאסיים נוספים. לדבריו, ביצירת הדיסק השתתפו לא פחות מ-30 נגנים שונים.

 

במקביל לחדשנות, רזאל שומר על המסורת שלו בתחום הלחנת חומרים לא צפויים. בעבר הוא הלחין את הפסוק "צא מן התיבה", שהיה מפתיע ונתן לו פרשנות חדשה, והפעם הוא החליט להלחין שו"ת שמצא חן בעיניו באחד מעלוני השבת. השאלה ההלכתית שהועלתה בפני הרב הייתה האם מותר להפריד בין הקרם לביסקוויט של הקרמבו בשבת. את התשובה שניתנה תוכלו לשמוע בשיר שמובא כאן למעלה. בתאבון.

 

הפצה: "הינדיק הפקות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרן רזאל בהופעה
צילום: ישראל ברדוגו
האלבום החדש. בקרוב בחנויות
עטיפת אלבום
צילום: שי רוזנצוויג
קרמבו. מותר להפריד?
צילום: שי רוזנצוויג
מומלצים