שתף קטע נבחר

השיר של טיפקס נקטע - ישראל ערערה

תקלה באמצע שידור השיר של טיפקס בהלסינקי: שקופית אדומה הופיעה על המסך למשך 7 שניות. יו"ר המשלחת הישראלית, יואב גינאי, הגיש ערעור בטענה שהדבר פוגם בסיכויי השיר לעלות לשלב הגמר

מישהו לחץ על הכפתור? השיר ששרה להקת טיפקס בחצי גמר אירוויזיון 2007 נקטע למספר שניות בגלל בעיות בלוויין המשדר לישראל מאירופה. יואב גינאי, מנהל מחלקת התרבות והבידור של רשות השידור, כבר מיהר להגיש ערעור על הדבר בפני הנהלת התחרות, שכן לטענתו השיבוש עלול להוביל לירידה בכמות המצביעים לשיר וכך לפגום בסיכוייה של טיפקס להגיע לגמר. ברגעים אלו מברר איגוד השידור האירופי באלו מדינות נקטע השידור, על מנת לקבל החלטה בעניין הערעור.


טיפקס והשיקופית המסתורית (צילום: מתוך ערוץ 1)

 

הדבר אירע בשלב מוקדם בתחרות. בשעה 22:00 החל שידור חצי הגמר בערוץ הראשון. להקת "טיפקס" הופיעה בו כשיר מספר 2. לפתע, באמצע השיר, הופיעה על המסך שיקופית אדומה ועליה הכיתוב: Signal Loss detected וקוד שגיאה. התקלה לא הפלתה בין מנויי לוויין לבין מנויי כבלים.

 

הצופים בארץ לא הבינו מה מתרחש לנגד עיניהם. מה זה היה - תקלת לוויין מקומית? תקלה כלל אירופית? צנזורה פינית? 

צופים שאינם מחוברים ללוויין או לכבלים דיווחו אף הם על הנתק הרגעי. ישראלים הצופים בשידור בצרפת מדווחים שאצלם השיר שודר במלואו..

 

דוברת רשות השידור לינדה בר, מוסרת שמדובר בתקלה בלויין גולף S 3/4. "זה שיבוש בהפצת השידור מהלסינקי וכל המדינות שקולטות את השידור באמצעות הלוויין הזה קיבלו את השידור קטוע. יואב גינאי, יו"ר המשלחת מטעם רשות השידור, הגיש ערעור על כך שקליטת השידור באופן קטוע במספר מדינות באירופה עלולה להשפיע על ההצבעה. אנו מחכים כעת לתשובה על הערעור". 

 

למרות המחדל הלווייני, ההצגה חייבת להמשיך. בחצות ו-40 דקות יוודעו התוצאות ונדע האם דגלי ישראל יתנופפו בהלסינקי פעם נוספת, או שמא יאלצו קובי אוז והחברים לקפל את הדגל ולצפות בשידור התחרות מהבית. 

 

עוד על אירוויזיון 2007:

אלוקים איתנו

הלסינקי עם טיפקס

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טיפקס. מישהו לחץ על הכפתור?
צילום: מירב יודילוביץ'
לאתר ההטבות
מומלצים