שתף קטע נבחר

קרן רבינוביץ' לא תתמוך בסרטו של סיון

המועצה הציבורית של הקרן החליטה לדחות את החלטת הוועדה המייעצת, ולוותר על תמיכה בפרויקט "Jaffa סיפורו של מותג" של הבמאי אייל סיון. בעקבות ההחלטה הודיעו חברים בוועדה המייעצת על התפטרותם

המועצה הציבורית של קרן רבינוביץ' החליטה אתמול (ב'), שלא לקבל את חוות הדעת המקצועית של חברי הוועדה המייעצת לקרן בתחום הקולנוע, בראשותו של נחמן אינגבר, ולדחות את בקשת התמיכה בפרויקט "Jaffa סיפורו של מותג", של הבמאי אייל סיון והמפיקים אריק ברנשטיין ואסנת טרבלסי. מקורות המקורבים להנהלה הציבורית הדגישו כי ההחלטה לא התקבלה פה אחד ולוותה בדיון סוער. "בעקבות הלחצים הציבוריים וההתערבות התקשורתית הם פשוט מפחדים", אמרו ל- ynet.

 

גיורא עיני, מנכ"ל קרן רבינוביץ', הטיל איפול מוחלט על הנעשה בחדרי הדיונים

 של המועצה וביקש מנציגי הציבור שלא לתת פומבי לתכנם, זאת לטענתו על מנת למנוע לחצים על חברי הדירקטוריון של הקרן, שעתידים לקבל החלטה בעניין ב-28 במאי.

 

בעקבות החלטת המועצה הודיעו חברים בוועדה המייעצת, ובהם נחמן אינגבר, על התפטרותם. חברים בוועדה אישרו ל- ynet את דבר ההתפטרות אך ביקשו, לעת עתה, שלא להרחיב בנושא עד לפסיקת הדירקטוריון. 

 

בתגובה אמר נחמן אינגבר: "בשלב זה אני עדיין לא יכול לצאת בתגובה, מפני שלדעתי עדיין לא נאמרה המלה האחרונה בעניין. אני מחכה לאישור סופי של הדירקטוריון. לפני זה, אני לא פועל. רוב הסיכויים שהדירקטוריון יאשר את ההחלטה, אבל הכל יכול לקרות".

 

סרט התעודה "Jaffa סיפורו של מותג", שהוגש לתמיכה במסגרת פרויקט "עבר הווה" המתבסס על חומרי ארכיון, עורר סערה ציבורית עוד טרם נולד, זאת בעקבות סדרת כתבות וטורי דעה שפורסמו בכלי התקשורת נגד היוצר אייל סיון.

 

הפרויקט, כלשון הכותרת, עתיד לגולל את סיפורו של המותג שהפך לסמל ולשם נרדף למדינת ישראל. הסרט עתיד לשלב צילומים, כרזות וסרטי ארכיון מאז תחילת דרכו של התפוז המשווק ביותר בעולם.


פורסם לראשונה 15/05/2007 00:55

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אייל סיון. עורר סערה
צילום: אלכס קולמויסקי
גיורא עיני. הטיל איפול
צילום: רוני שיצר
לאתר ההטבות
מומלצים