שתף קטע נבחר

עבודות שירות למורשעי קרטל הגז מחברת פזגז

מנכ"ל פזגז לשעבר מודי בן שך יירצה 14 יום עבודות שירות וישלם קנס של 1.25 מיליון שקל. פנחס בידרמן, מנהל השיווק לשעבר, יירצה 4.5 חודשי עבודות שירות ומנהל המכירות, יואב זכאי יירצה 6 חודשי עבודות שירות. פזגז תשלם קנס של 4 מיליון שקל

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ג') עונשי מאסר על הנאשמים מחברת פזגז בפרשת קרטל הגז בין השנים 1996-1994. פזגז היתה ממובילות הקרטל. העונשים שהוטלו הם במסגרת עסקת טיעון אליה הגיעו הצדדים לאחרונה.

 

על מנכ"ל פזגז בתקופת הקרטל וכיום מנכ"ל חברת הדלק פז, מודי בן שך נגזרו 14 יום מאסר שיומרו בעבודות שירות, מאסר על תנאי של 12 חודשים וקנס של 1.25 מיליון שקל.

 

על פנחס בידרמן, מנהל השיווק של פזגז בתקופת הקרטל (שמונה לאחר הקרטל למנכ"ל החברה) גזר בית המשפט מאסר של 4.5 חודשים אותן יירצה בעבודות שירות (באתר גבעת התחמושת בירושלים), מאסר על תנאי של 12 חודשים וקנס בסך 450 אלף שקל.

 

על מנהל המכירות, יואב זכאי, הוטל מאסר של 6 חודשים אותו יירצה בעבודות שירות (בפנימיית הכפר הירוק), 12 חודשים על תנאי וקנס של 55 אלף שקל.

 

על חברת פזגז הוטל קנס של 4 מיליון שקל קנס ועוד התחייבות בסך 2 מיליון להימנע מעבירות דומות במשך 3 שנים.

 

רשות ההגבלים הגישה ב־2004 כתב אישום חמור בפרשת קרטל הגז נגד 4 חברות הגז הגדולות – פזגז, אמישראגז, סופרגז ודורגז - ונגד דירקטורים ומנכ"לים בחברות אלו, על עבירות של הסדרים כובלים בתחום אספקת הגז הביתי.

 

לפי כתב האישום המתוקן עליו הסכימו הצדדים, מתחילת 1994 ועד אמצע 1996 התקיים בישראל קרטל בין חברות הגז שלו היתה שותפה חברת פזגז. על פי הסדרי הקרטל, החברות חילקו את שוק צרכני הגז הפרטיים החדשים ביניהם, כך שלא התקיימה תחרות על אספקת גז ליחידות דיור חדשות שנבנו באותן שנים. בנוסף, החברות חילקו ביניהן צרכנים חדשים בשוק הגז התעשייתי באופן שהתחרות נמנעה.

 

הרקע לקרטל היה פתיחת שוק הגז, שהיה מפוקח עד אז, לתחרות. חברות חדשות ביקשו לנגוס בנתח השוק של הוותיקות, והאחרונות ביקשו למנוע זאת. החלוקה נעשתה על פי אחוזי מפתח, כאשר חברות חדשות שהצטרפו להסדר קיבלו נתח גדול יותר מכפי חלקן בשוק, וכך ניתן להן תמריץ שלא להתחרות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מודי בן שך. 14 יום עבודת שירות
מומלצים