שתף קטע נבחר

כל מה שצריך לדעת על עיקור וסירוס כלבים

מדוע סירוס ועיקור דווקא ישפרו את בריאות כלביכם ויהפכו אותם לרגועים יותר? האם הניתוח אינו מנוגד לטבעם? ואיך זה קשור לעשרות אלפי הכלבים והגורים המומתים בישראל מדי שנה? תשובות לשאלות נפוצות של בעלי כלבים (ויש גם בונוס כספי)

כיצד סירוס ועיקור יועילו לכלבכם? האם הניתוח טבעי לכלב שלי? האם הניתוח יפגע בכלב/ה שלי? למה כדאי לך לסרס את הכלב שלך? 
למה כדאי לך לעקר את הכלבה שלך? אבל הילדים שלי רוצים לגדל גורים! ושכחנו שיש גם בונוס כלכלי... ...שלא לדבר על הסיבה המוסרית 

 

 

כיצד סירוס ועיקור יועילו לכלבכם?

 

עיקור וסירוס הינם הליכים רפואיים הנחוצים לבריאותם כלביכם, ומומלצים על-ידי רופאים וטרינרים ומומחי משרד החקלאות והמשרד להגנת הסביבה. מחקרים מוכיחים כי חייהם של כלבים שעברו את ההליך ארוכים, בריאים ואיכותיים יותר. כך למשל עיקור הכלבה הוא גורם חשוב בשמירה על בריאותה, ואחד האמצעים היעילים למניעת דלקות הרחם וגידולים סרטניים בעטין. ואילו סירוס הכלבים הזכרים מפחית את סכנת סרטן האשכים והערמונית.

 

חזור למעלה
האם הניתוח טבעי לכלב שלי?

 

בניגוד לבני האדם, הדחף המיני של הכלבים הוא הורמונלי בלבד - וכך גם אינסטינקט האימהות. כאשר מונעים את יצירת ההורמונים המכתיבים את ההתנהגות המינית, הכלבים הזכרים אינם חשים בחסך כלשהו. באותה מידה, כאשר מונעים את ההתעברות וההיריון הכלבה אינה מרגישה שהיא מפסידה דבר מה.

 

שלא כמו בני האדם, כלבים אינם שואפים לחוות את חווית ההורות, ואין להם שליטה על מספר ההמלטות. מי שבוחר להימנע מהתערבות ומחליט שלא לעקרם או לסרסם, מאפשר המלטה בלתי מבוקרת של גורים שלרובם לא יימצא בית, ודן אותם להזנחה או המתה.

 

חזור למעלה
האם הניתוח יפגע בכלב/ה שלי?

 

לתהליך העיקור והסירוס תופעות לוואי מעטות, שמולן ניצבת הסכנה הבריאותית הנובעת מההחלטה שלא לבצעם. סירוס או עיקור הוא הליך כירורגי המבוצע בהרדמה מלאה, ולרוב הכלבים חוזרים לתפקוד מלא תוך 24 עד 48 שעות בלבד. בעלי כלבים נרתעים לעתים מביצוע הניתוח בשל החשש מתופעות לוואי, בהן השמנה, שינויים בהתנהגות או במצב הרוח, אך מומחים מעידים כי ניתן להפחית אותן למינימום באמצעות טיפול ותזונה נכונים.

 

חזור למעלה
למה כדאי לך לסרס את הכלב שלך?

 

הסירוס ממתן את התנהגותם של הכלבים, וידוע כי לכלבים מסורסים מזג נוח וטוב יותר. בנוסף, הסירוס חוסך ממך ומבני משפחתך את חוסר הנוחות הכרוך בתקופות הייחום המתרחשות פעמיים בשנה:

 

 • בריחה מהבית ושוטטות, העלולים לגרום לפגיעה בכלבך.
 • המהומה הנוצרת כתוצאה מהתקהלות כלבים זכרים סביב כלבה מיוחמת.
 • קרבות כלבים לא מסורסים הגורמים פעמים רבות לפציעות קשות.

 

חזור למעלה
למה כדאי לך לעקר את הכלבה שלך?

 

העיקור ממתן את התנהגותן של הכלבות, וידוע כי לכלבות מעוקרות מזג נוח וטוב יותר. בנוסף, העיקור חוסך ממך ומבני משפחתך את חוסר הנוחות הכרוך בתקופות הייחום המתרחשות פעמיים בשנה:

 

 • דימום קבוע בתקופות הייחום ושינוי בהתנהגות כלבתך.
 • בריחה מהבית ושוטטות, העלולים לגרום לפגיעה בכלבתך.
 • המהומה הנוצרת כתוצאה מהתקהלות כלבים זכרים סביב כלבה מיוחמת.

 

חזור למעלה
אבל הילדים שלי רוצים לגדל גורים!

 

נכון, המלטת גורים היא חוויה מרגשת לבעלי כלבים, במיוחד כשמדובר במשפחות עם ילדים. הגורים הצעירים מתוקים ומלאי קסם, ובעלי הכלבים חוגגים את הרחבת המשפחה. ואולם מהר מאוד עולה השאלה מה עושים עם הגורים?

 

כמו תינוקות, הגורים זקוקים לטיפול ולמרחב. מרגע שהם חדלים לינוק הם הופכים תלויים לחלוטין בבעליהם, עלולים להפוך לעול כבד על בני הבית - ובמקרים רבים מדי לא נמצאים להם בתים מאמצים. כתוצאה מכך אלפי גורים נזרקים מדי שנה לרחוב, חלק קטן מהם בלבד מועבר לבתי המחסה שמפעילים ארגונים למען בעלי-חיים, המתקשים מאוד למצוא להם בית חדש. 

 

חזור למעלה
ושכחנו שיש גם בונוס כלכלי...

 

הידעתם? העיקור והסירוס יזכו אתכם בהנחה משמעותית של כ-60 אחוז בתשלום אגרת הרישיון והכלבת השנתית.

 

חזור למעלה
...שלא לדבר על הסיבה המוסרית

 

עשרות אלפי כלבים וגורים ננטשים מדי שנה בישראל, רק כ-10% מהם מוצאים בית. השאר מוצאים את מותם ברחובות, משוטטים רעבים ומוזנחים, נדרסים תחת גלגלי רכב או מורדמים למוות בכלביות העירוניות. הפיתרון הנכון והמוסרי ביותר להקטנת מגיפת ההמלטות וצמצום ההמתות וסבלם של כלבים נטושים הוא עיקור וסירוס. זהו מעשה של חסד לכלבים, לבעליהם, לחברה ולסביבה.

 

 

 • רוצים להשתתף במבצע? למידע נוסף ורשימת הווטרינרים המבצעים ניתוחי סירוס ועיקור במחיר מוזל לחצו כאן
 •  

  חזור למעלה
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות: דפנה טלמון, "תנו לחיות לחיות"
  באדיבות: דפנה טלמון, "תנו לחיות לחיות"
  צילום: דפנה טלמון, "תנו לחיות לחיות"
  צילום: דפנה טלמון, "תנו לחיות לחיות"
  צילום: דפנה טלמון, "תנו לחיות לחיות"
  צילום: דפנה טלמון, "תנו לחיות לחיות"
  צילום: דפנה טלמון
  צילום: דפנה טלמון
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים