שתף קטע נבחר

רות המואבייה - הגרסה היפנית

במשך כל חייו הרגיש הרב משה הטורי שיש בורא לעולם. בתחילה חיפש אותו בכנסייה והפך לכומר, לאחר מכן חי "חיים כפולים". בראיון ל-ynet הוא חושף את דרכו המדהימה לחיק היהדות

הרב משה הטורי הוא תלמיד חכם ירושלמי המקדיש כמעט את כל עיתותיו ללימוד תורה. רק עיניו המלוכסנות מסגירות את מוצאו היפני. מעטים מכירים מקרוב יודעים כי הגר, המתמחה בכתבי הגר"א ונוהג לפי כל מנהגיו של הגאון הליטאי, היה לפני פחות מעשרים שנה כומר והנהיג קהילה נוצרית ביפן.

 

 

במשך תקופה ניהל הטורי חיים כפולים. בערב שבת אשתו אפתה חלות והוא קידש על היין. בשבת שבתו בני הזוג ממלאכה ולאחר שעשו הבדלה מיהר להכין את הדרשה שיישא בכנסיה ביום ראשון למחרת. בני הקהילה לא הבחינו במה שמתחולל בתוך נפשו של מנהיגם הרוחני.

 

באחת הפעמים לאחר שנשא דרשה בכנסיה עמד כמקובל לברך על הלחם והיין. על פי המסורת הנוצרית הופכים במעשה זה את הלחם לבשרו של ישו ואת הין לדמו. הטורי לקח את המגש עם הלחם ועמד לברך " ברוך אתה...". הוא הצליח לבלוע את המילה והקהל לא הבחין בדבר. "רק אחרי התפילה אשתי באה אלי ואמרה לי אתה כמעט אמרת 'ברוך', נכון? אמנם כן. כנראה שזה היה הרגע בו החלטתי סופית שהגיע הזמן לעזוב את הכנסיה". מייד לאחר האירוע, עלו בני הזוג  לישראל והחלו בתהליך גיור.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיפן
אל התורה
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים