שתף קטע נבחר

גשר המיתרים הואר ב-250 אלף נורות

אחרי השיטפונות וביטול אירועי 40 שנה לאיחוד ירושלים, מתנחמים תושבי הבירה במיצג גשר המיתרים המואר. 250 אלף נורות נתלו על 7 קילומטרים של כבלי פלדה. כמה חשמל זה צורך? כמו שישה רבי-קומות

אחרי ביטול אירועי יום ירושלים בגלל השטפונות, התנחמו תושבי ירושלים במיצג תאורה מרהיב - גשר המיתרים, ההולך ונבנה בכניסה לעיר, הפך למיצג תאורה ייחודי. מנוף מיוחד בגובה 120 מטר מוקם במרכז הגשר ודימה את התורן המרכזי שממנו יימתחו 66 מיתרים.

 

על גבי המיתרים נמתחו כבלי תאורה שיצרו את צורת הגשר ודימו את גשר המיתרים התלוי, כפי שייראה עם תום העבודות. מיצג התאורה נבנה מ-7 קילומטרים כבלי פלדה. 250 אלף נורות הותקנו בתוך צינורות סיליקון. תאורת הגשר שוקלת חמישה טונות. הספק החשמל שווה ל-6 בניינים רבי-קומות. 


גשר המיתרים מואר (צילום: ששון תירם)

 

השר לענייני ירושלים, יעקב אדרי, וראש העיר, אורי לופוליאנסקי, בירכו על הפרויקט שנבנה לכבוד חגיגות ה-40 לאיחוד העיר. את הפרויקט יזמו מנכ"ל העירייה, איתן מאיר, ובשיתוף חברת גיל טייכמן. עיריית ירושלים עדכנה את מתכנן הגשר, האדריכל סנטיאגו קלאטרווה, בתוכניות להקים את מיצג התאורה והוא התרגש.

 

מנכ"ל עיריית ירושלים, איתן מאיר, אמר ל-ynet: "לקראת אירועי 40 שנה לירושלים החלטנו לנסות לעשות הדמייה של הגשר למצבו האמיתי. הרמנו מנוף לגובה של 100 מטר ותלינו מיתרי אור. הגשר יואר עד לאחר חג השבועות. כרגע מכל מקום רואים את הגשר המואר, על אחת כמה וכמה בכניסה לעיר. זה פשוט מחזה מרהיב. שום תמונה לא תשווה לנסיעה מתחת לגשר. זה פשוט מטמטם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גשר המיתרים
צילום: ששון תירם
מומלצים