שתף קטע נבחר

עורו, עורו רבני הציונות הדתית

ערב חג מתן תורה בו נקרא את סיפורה של רות, אני מרכינה ראש במבוכה ובכאב גדול בשם העם היהודי לדורותיו ומתחננת שמישהו יתעורר. רוצים לדעת למה? בואו ותראו מה מתרחש תחת השלטון החרדי בבתי הדין הרבניים. הצצה נדירה

"זה לא יכול להיות. הכותבת בודאי מסתירה עובדות", זאת היתה רק אחת התגובות ממבול הפניות שזרם ל-ynet בעקבות המאמר שפרסמתי על הדיין שפסק כי גיורה של אשה שנעשה לפני 15 שנה אינו תקף.

 

חלק מהודעות המייל שהגיעו אלי נפתחו באופן הבא: "אני התגיירתי לפני X שנים בבית דין של פלוני, ואני שומרת מצוות באופן כזה וכזה. האם אני יהודיה?". אז בשם העם היהודי לדורותיו, אני מרכינה היום ראש במבוכה ובכאב גדול. וכל זאת ערב חג מתן תורה בו נקרא את סיפורה הנפלא של רות המואביה שהתגיירה והצטרפה לעם ישראל במילים: "עמך עמי ואלוקיך אלוקי, בכל אשר תלכי אלך ובאשר תליני אלין ושם אקבר".

 

אז קודם כל קבלו הבהרה:

 

אכן כן, הסיפור אמיתי - אשה שגוירה כדת וכדין בישראל לפני שנים רבות בבית דין שמוכר על-ידי הרבנות הראשית לישראל הגיעה לבית הדין לסידור גט, ואחרי שיחת אגב עם הדיין בו הוא שאל מספר שאלות, הורה הדיין לבטל את גיורה ולהעביר את כל משפחתה (כולל הבעל) לרשימת מעוכבי נישואין.

 

אכן כן - ההחלטה הזאת היא בניגוד לכללים המקובלים בבית הדין הרבני, כאשר אין בית דין אחד יכול לסתור את מה שקובע בית דין אחר.

 

אכן כן - הדיין כתב דברים קשים וחמורים על הרב חיים דרוקמן, ראש מערך הגיור בישראל, ועל כל מערכת בתי הדין המיוחדים לגיור. "פושעים" ו"אפיקורסים", הם רק חלק מן הכינויים בהם תיאר הדיין את בית הדין לגיור.

 

ואכן כן – הדיין קבע כי כל הגיורים הנעשים בבית הדין המיוחד לגיור אינם תקפים.

 

ואם לא די בזאת עולה עוד מתוך פסק הדין כי הדיינים המגיירים אשמים בשפיכות דמים ובמלחמות ישראל ובאנדרלומסיא הכללית שיש כיום. קשה להאמין? ראו את הקטע המצורף למטה, בו עושה הדיין חישובים גימטריים ומגיע למסקנה כי "גיור" מביא להרג, כי המגיירים גורמים לשפיכות דמים, וכי הרב חיים דרוקמן גורם ל"רעהו בלעו".

 

עורו עורו רבני הציונות הדתית. אל תגידו שלא שמעתם! אל תגידו שלא ראיתם! אם אינכם מוכנים לעמוד על הכבוד של נשים עגונות ומסורבות גט שנאנקות תחת מצוקתן בבית הדין הרבני, ואם אינכם מתעוררים לשמע ההתייחסות כלפי גרים הרי שלכל הפחות תעמדו על כבודכם שלכם. בבקשה – אנא מכם - עימדו על כבודכם שלכם. ואם לא בשבילכם אז לפחות בשביל עם ישראל.

 

מתוך פסק הדין, לא נגענו

וכדי שתראו מה מתרחש שם אני מצרפת ציטוטים מתוך פסק הדין. וכך כותב הדיין שפסק בפרשה ואלו הם נימוקיו: "כתוב בשמות כ"ב, כ"ג: "וחרה אפי והרגתי אתכם בחרב". "וחרה" (219) בגמטריא, "גיור" (219) בגמטריא "ובא חרב" (219). הרי מבואר במפורש בפסוק שעל ידי גיור "והרגתי אתכם בחרב" וכן מבואר באבות ה, ח, "חרב בא" (וכאמור "וחרב בא" גמטריא "גיור")...

 

"ועל המורים בתורה שלא כהלכה ומבואר בע"ז י"ט, ב': "רבים חללים הפילה זה ולמד שלא הגיע להוראה ומורה", "רבים חללים הפילה", ראשי-תיבות "וחרה" שווה בגמטריא "גיור" וכאמור שזה המביא ל'רבים חללים הפילה", "דם ישראל נשפך" ראשי-תיבות "דין" שהם הגורמים לשפיכה, וכמבואר בשבת דף קט"ל א', (הדף עצמו מסמל על הקטל) "אם ראית דור שצרות רבות באות עליו צא ובדוק בדייני ישראל' (ודייני ישראל "המוכרים" אלו נבדקו גם ע"י דייני בי"ד הרבני הגדול כמבואר בפנים) שכל פורענות שבאה לעולם לא באה אלא בשביל דייני ישראל"...

 

וכן "חרב" ראשי-תיבות "חיים רעהו בלעו" (אבות ה,ח,) תיבת "חיים" וכמבואר בעדותם של בית הדין הרבני הגדול שהרב (דרוקמן, ר.ל) מתחיל באות ח'. והח'.. הוא הגרמא ב"רעהו בלעו"... וברור שהמצב של "מצפון תפתח הרעה", "רעה אחר רעה", "הטומן את דם ישראל בחול' דורש מאיתנו "שנפסיק לטמון את ראשינו בחול" ולקיים את דברי הקב"ה לירמיהו...".

 

רבקה לוביץ' היא טוענת רבנית, העובדת ב"מרכז צדק לנשים". טל': 02-5664390

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב חיים דרוקמן. תחת מתקפת דיינים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים